fbpx
Trest smrti za nosenie crop topu? Mladej blogerke sa za ukázanie brucha vyhrážali zabitím!

Trest smrti za nosenie crop topu? Mladej blogerke sa za ukázanie brucha vyhrážali zabitím!

Madina Baseava je mladá moslimka, ktorá zároveň pôsobí aj ako úspešná bloggerka a influencerka. Hoci ju blogovanie a móda veľmi baví, nedávno sa stretla s naozaj odpornými reakciami jej followerov. Za kúsok odhaleného brucha sa jej vyhrážali smrťou!

Iný kraj, iný mrav – to všetci dobre poznáme, niekedy sú však rozdielnosti medzi kultúrami skutočne dychvyrážajúce. Zatiaľ čo u nás si nejedna blogerka stavia popularitu na zverejňovaní aktov, provokatívnych a erotických fotografií, v moslimských krajinách by trest smrti dopriali už dievčine, ktorej vykúka spod trička kúsok bruška.

Madina mala na sebe pásikavé krátke nohavice a tielko, ktoré odhaľovalo časť jej brucha. Video zverejnila na svojom instagrame a okamžite sa spustila vlna kritiky. Madina pochádza v Jekaterinburgu v komunite Tadžikov. Táto etnická skupina žije v malom počte v mnohých ruských mestách. 90% sa hlási k moslimskému náboženstvu. Aj to je dôvod ostrých komentárov hlavne teda od mužov. Moslimskí diváci totiž video vnímali ako prejav neúcty a nedostatok skromnosti.

babskeveci.sk

Zdroj: babskeveci.sk

Google+ Linkedin

Umenie mlčať je ťažšie ako schopnosť hovoriť. Mnohí hovoria, lebo nevedia mlčať a mnohí mlčia, lebo nevedia čo povedať. Dať slová na papier umožní neumlčať vypovedané, alebo vypovedať umlčané. Napísané dáva možnosť oživiť premlčané a zvýrazniť nevypovedané. Práve pre to píšem. :)