fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Aký trest hrozí opitému poslancovi, ktorý v Medzanoch odišiel s volebnou urnou?

Máte tip? napíšte nám mailom

Prvé kolo prezidentských volieb poznačil incident s ukradnutou urnou. Poslanec v podguráženom stave zobral volebnú urnu a utiekol. Voľby v Medzanoch museli na viac ako hodinu prerušiť a moratórium skončilo až krátko po jedenástej.

 

V obci Medzany na výchdnom Slovensku spestril priebeh prezidentských volieb poslanec miestneho zastupiteľstva Anton Vaňo. Ten namiesto podpory niektorého z kandidátov ukradol urnu, do ktorej sa zbierajú hlasovacie lístky a vyšiel s ňou na ulicu. 

Zdroj foto: tvnoviny.sk

“Prišiel volič, vzal urnu, vybehol von. Hodil ju o zem, a keďže je z papiera, tak sa rozletela. Urna je rozbitá a lístky sú porozhadzované. Momentálne čakáme na vyšetrovateľov,” uviedol pre tvnoviny starosta obce Medzany Jozef Kipikaša.

V čase incidentu malo byť v urne 258 hlasov. Na miesto bola hneď privolaná aj policajná hliadka, ktorá celú situáciu riešila priamo na mieste. Policajti mu na mieste namerali v dychu 2 promile alkoholu. Proti poslancovi obce pri Prešove sa už vedie aj trestné stíhanie. V prípade dokázania viny mu okrem odobrania poslaneckého mandádu hrozí tiež trest na 1 až 5 rokov.  

Anton Vaňo je poslanec obecného zastupiteľstva v obci Medzany. Vo voľbách zastupoval stranu Igora Matoviča OĽANO. Strana sa s konaním tohto poslanca nestotožnuje a vyzíva ho, aby sa bezodkladne vzdal poslaneckého mandátu.

Prečítajte si tiež:
Nepáči sa vám váš zadoček? Tak si poďme spolu zacvičiť cviky na jeho spevnenie

Zdroj: dnes24.sk  cas.sk tvnoviny.sk

Zdroj ilustračnej foto: tvnoviny.sk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií