fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tretina základných škôl v Košiciach vyhlásila chrípkové prázdniny, nárast chorých je takmer dvojnásobný

V týchto školách sa chorobnosť žiakov pohybuje od 30 do 55 percent ich celkového počtu.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.12.2022 (Webnoviny.sk) – Na takmer tretine z 34 základných škôl v meste Košice vyhlásili chrípkové prázdniny. Agentúru SITA o tom informoval Magistrát mesta Košice.

Podľa údajov z našich základných škôl v posledných dňoch u žiakov, ale aj učiteľov prudko stúpla chorobnosť. Od utorka 20. decembra do štvrtka 22. decembra je z tohto dôvodu na 11 našich základných školách prerušený výchovno-vzdelávací proces. V týchto školách sa chorobnosť žiakov pohybuje od 30 do 55 percent ich celkového počtu,“ uviedla vedúca oddelenia školstva magistrátu mesta Košice Beáta Lopušniaková.

Ako dodala, oproti minulému týždňu, keď bol výchovno – vzdelávací proces prerušený na šiestich školách, tak ide o takmer dvojnásobný nárast. Zároveň v mnohých školách je aj vysoká chorobnosť učiteľov.

Viac k témam: Akútne respiračné ochorenia (ARO), Chorobnosť, Chrípka, Chrípkové prázdniny, Zatváranie škôl
Zdroj: Webnoviny.sk – Tretina základných škôl v Košiciach vyhlásila chrípkové prázdniny, nárast chorých je takmer dvojnásobný © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií