fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tri šimpanzy, ktoré utiekli zo ZOO v Štokholme, sa podarilo chytiť. Ostatné štyri museli zastreliť

Zoo uviedla, že štyri šimpanzy museli zastreliť, pretože predstavovali nebezpečenstvo pre verejnosť.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.12.2022 (Webnoviny.sk) – Predstaviteľom švédskej zoologickej záhrady sa podarilo chytiť tri šimpanzy, ktoré utiekli z výbehu, a dostať ich naspäť do bezpečného priestoru. Ďalšie štyri opice však zastrelili.

Zoo Furuvik v sobotu vo vyhlásení uviedla, že o zvieratá, ktoré prežili, sa teraz starajú pracovníci zariadenia, pričom jeden zranený šimpanz dostáva veterinárnu starostlivosť.

Opice utiekli ešte v stredu. Zoo uviedla, že štyri šimpanzy museli zastreliť, pretože predstavovali nebezpečenstvo pre verejnosť.

„To, čo sa stalo, je veľká tragédia a naše obrovské zlyhanie. Všetci pociťujeme obrovský smútok z toho, čo sa stalo, a smútime za našimi milovanými šimpanzmi Lindou, Torstenom, Santinom a Mandou,“ uviedla zoologická záhrada vo vyhlásení na Facebooku.

Viac k témam: Opice, Šimpanzy
Zdroj: Webnoviny.sk – Tri šimpanzy, ktoré utiekli zo ZOO v Štokholme, sa podarilo chytiť. Ostatné štyri museli zastreliť © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií