fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Trnavčan mal neuveriteľných 9 promile alkoholu. Svoj boj však prehral

Máte tip? napíšte nám mailom

Neskutočných 9 promile alkoholu mal v krvi muž z Trnavy. Hoci o  jeho život bojovali policajti aj lekári, nakoniec 1. januára zomrel v nemocnici.

Muž s 9 promile alkoholu nemal doklady

Až 9 promile alkoholu v krvi spôsobilo obrovské nešťastie! Veľmi smutný príbeh sa začal písať v sobotu 28.12. ráno  v Trnave. Policajti Anton Petrovič a Matúš Masár našli v sobotu po šiestej hodine ráno neznámeho muža. Ležal na lavičke pred trnavskou poliklinikou na Starohájskej ulici. Skontrolovali jeho životné funkcie, začali mu poskytovať prvú pomoc a zavolali záchranárov. Muža nakoniec oživili a previezli do trnavskej nemocnice. Nemal však pri sebe žiadne doklady a nikto neohlásil ani nezvestnosť. Policajti mali pred sebou neľahkú úlohu – museli vypátrať jeho totožnosť a informovať rodinu. Na svojom profile na Facebooku zverejnili jeho fotografie s opisom udalosti. Ľudia ich zdieľali a nakoniec sa podarilo zistiť, že je to Marek z Trnavy. 

Trnavčan mal neuveriteľných 9 promile alkoholu. Svoj boj však prehral
Polícia SR – Trnavský kraj

Veľká záťaž pre organizmus

Napriek tomu, že o jeho život bojovali lekári veľmi statočne, Marek svoj boj nakoniec prehral. Zomrel na Nový rok nadránom na ARE. Agentúre SITA to potvrdila hovorkyňa nemocnice Katarína Tittelová. Nie je to však veľké prekvapenie. 9 promile alkoholu v krvi je obrovská záťaž pre telo a človeka môže zabiť podstatne menej. Žiaľ, jedná sa o veľmi smutný rekord, ktorý ho  pripravil o to najvzácnejšie – o jeho život. Doposiaľ neboli zverejnené informácie o tom, kde muž osudnú noc trávil. Záchranár, ktorý bol pri jeho oživovaní povedal, že človek s 9 promile alkoholu musí si vypiť pravidelne, aby to zvládol. Dodal, že alkohol tlmí všetky bunky v tele a aj v mozgu a pri vyššej konzumácii alkoholu môže dôjsť k zastaveniu dýchania, krvného obehu alebo k zaduseniu zvratkami.

Prečítajte si tiež:
Ako si zorganizovať čas na učenie a efektívne ho využiť?
Trnavčan mal neuveriteľných 9 promile alkoholu. Svoj boj však prehral
mytrnava.sme.sk

Koľko toho musel vypiť?

Na internete sa množili diskusie o tom, koľko toho musel muž vypiť, keď mu v krvi namerali 9 promile alkoholu. Mnoho ľudí nevedelo pochopiť, ako mohol vypiť toľko alkoholu. Podľa odhadov by musel vypiť približne 1,9 litra vodky, 19 litrov piva alebo sedem litrov vína, aby dosiahol stav, v akom bol Marek z Trnavy. Jeho smutný osud by mal byť výstrahou pre každého, kto si rád viac vypije a nepremýšľa nad dôsledkami svojho konania.

Prečítajte si tiež:

Slávni abstinenti: Poznáme celebrity, ktoré nepijú alkohol

Zdroj: pravda.sk  trnava.dnes24.sk  tvnoviny.sk  trnavskyhlas.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií