Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Trnavská polícia vyšetruje nočný požiar bytového domu v Skalici, niekto ho založil úmyselne (foto)

Dvaja ľudia boli jednorazovo ošetrení, jednu osobu previezli do nemocnice.

19.11.2023 (SITA.sk) – Nočný požiar bytového domu v Skalici vyšetruje polícia ako zločin všeobecného ohrozenia v súbehu so zločinom poškodzovania cudzej veci.

Okamžitá evakuácia

Policajti spolu s hasičmi po príchode na miesto udalosti nariadili okamžitú evakuáciu 25 ľudí. Dvaja ľudia boli jednorazovo ošetrení, jednu osobu previezli do nemocnice.

Ako informovala trnavská polícia, zisťovateľ príčin po uhasení požiaru určil ako jeho predbežnú príčinu úmyselné založenie.

Náhradné ubytovanie

Požiar z drevenej pivnice sa postupne rozšíril do ďalších častí bytového domu. Škody boli predbežne vyčíslené na desiatky tisíc eur.

„Polícia na prípade intenzívne pracuje a vykonáva všetky potrebné úkony nielen smerom k poškodeným osobám, ale aj k osobe, ktorá mala požiar spôsobiť,“ ubezpečila trnavská polícia na sociálnej sieti.

Mesto Skalica v súvislosti s evakuáciou informovalo, že obyvateľom z Vajanského ulice ponúklo náhradné ubytovanie v telocvični základnej školy.

Viac k témam: Bytový dom, Evakuácia, Požiar
Zdroj: SITA.sk – Trnavská polícia vyšetruje nočný požiar bytového domu v Skalici, niekto ho založil úmyselne (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií