fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Trpí Tourettovým syndrómom a získala prestížnu cenu: Kto je Billie Eilish?

Máte tip? napíšte nám mailom

Mladých talentov je po svete stále veľa. Kým niektorí ostávajú v tieni anonymity a ich spev či iné umenie nepoznáme, iní sa ukazujú svetu. Tak ako aj Billie Eilish, ktorej sa dostalo veľkej pocty.

Akú cenu získala Billie Eilish?

Predpovedajú jej obrovskú kariéru. Na ulici by ste sa za ňou otočili pre modré, zelené alebo žlté vlasy. Možno by ste si ešte aj povedali, že decko jedno bláznivé. Sedemnásťročná Billie Eilish však dokázala viac, ako niektorí ľudia za celý svoj život. Na hudobnej scéne očarila milióny ľudí a možno aj preto ju krátko pred osemnástymi narodeninami čaká veľké ocenenie. Billie Eilish bude na 12. výročí magazínu Billboard menovaná za Ženu roka 2019. Ako uviedla jedna z redaktoriek tohto magazínu, Billie má veľký vplyv na kultúru a očakáva sa, že to dotiahne ďaleko.

Mladá dáma so svojským vkusom

Ak ste o nej doteraz nepočuli, možno budete celkom prekvapený. Celým menom Billie Eilish Pirate Baird O’Connellová je americká speváčka a skladateľka. Poznať ju môžete aj vďaka piesni Ocean Eyes, ktorú pre ňu napísal brat. Trpí Tourettovým syndrómom, ale svetu sa snaží ukázať, že sa s ním dá žiť bez väčších obmedzení. Dokonca sa na internete objavili videá, kde má tiky. Okrem toho ju trápi aj spánková paralýza. Drogy neskúša a snaží sa žiť zdravo, preto sú v jej rodine samí vegáni. Hudba je pre ňu všetkým a vidieť to na jej úspechoch. Veď len skladbu  Burry a Friend videlo za týždeň ma YouTube viac ako 30 miliónov fanúšikov. Billie Eilish  vypredala aj českú O2 arénu a veríme, že sa ešte vráti.

Prečítajte si tiež:
Slovenský zmrzlinový kráľ sa stal novým rekordmanom! Tipnite si, koľko kopčekov dokázal na seba poukladať. Padne vám sánka!

https://www.instagram.com/p/B5R2CwhFtXP/

Bodovala aj na American Music Awards

Tohtoročné hudobné ceny ovládla jednoznačne Taylor Swift, ktorá počtom trofejí prekonala aj Michaela Jacksona. Cenu si ale odniesla aj Billie Eilish. Vďaka nevšednému imidžu si podmaňuje ľudí a získala cenu za najlepšieho nového umelca. Vyhrala v kategórii alternatívy rock. Vo svojej emotívnej ďakovnej reči uviedla, že ako dieťa sledovala a milovala umelcov sediacich  pred ňou a teraz sa na ňu pozerajú. Pre mladý talent je to nepochybne veľká pocta, ktorá ju posúva ďalej.

 

Prečítajte si tiež:

Odvážny klip a skvelá hudba, ktorá sa bude páčiť aj mladým. Kollárovci znova prekvapili klipom Anka, Anka. Aktuálne v top 10 v sledovanosti na youtube!

Zdroj: europa2.sk  pravda.sk  refresher.sk  music-zone.eu

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií