fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Trúfnete si na pekelné puzzle? 2 000 kúskov a žiaden obrázok

Japonská firma vytvorila vskutku unikátne puzzle. 2 000 kúskov a žiaden obrázok. Dala im vcelku príznačné meno. Pekelné puzzle.

Máte tip? napíšte nám mailom

Aké najťažšie puzzle ste v živote postavili? Tisícku, na ktorej je stádo zebier? Päťtisícku, na ktorej je jednoliata púštna krajina? Skladanie takýchto rébusov trvá niekoľko hodín, dní či v horšom prípade týždňov. Skutoční maniaci však vedia, že uloženie posledného kúsku prinesie vytrvalému staviteľovi ten najúžasnejší pocit zadosťučinenia.

Pekelné puzzle

Ak patríte k ľuďom, ktorí milujú puzzle a zároveň máte radi výzvy, japonská firma si pre vás pripravila lahôdku. Vyrobila vskutku unikátne puzzle. Neobťažovala sa s hľadaním fotografie, ktorá sa skladá z 50 odtieňov šedej či modrej. Urobila to omnoho jednoduchšie. Všetky kocky v ich puzzlách sú rovnaké, majú tú najbelšiu bielu farbu. Svoj počin nazvala výstižným menom. Pekelné puzzle.

Pekelné puzzle sa dajú kúpiť v dvoch veľkostiach, v škatuli nájdete buď 1 000 alebo 2 000 kúskov. Na škatuli nájdete aj niekoľko varovaní. Okrem lebiek a prekrížených kostí sa na vás zo škatule usmieva aj nápis, ktorý hovorí, že táto stavebnica rozhodne nie je pre začiatočníkov. Ďalší nápis hovorí, že „pekelný kráľ prichádza“. Tento nápis vzbudzuje otázky. Je kráľ pekelníkov ukrytý v škatuli? Alebo sa z človeka, ktorý sa pokúsi poskladať tento rébus stane pekelný kráľ? Je možné, že kráľ pekiel povstane, keď mu jeho manželka nedopatrením povysáva niekoľko týždňovú prácu vysávačom.

Prečítajte si tiež:
Prečo sú stromy na jeseň v Amerike farebnejšie ako v Európe?

To najlepšie mučenie

Láka vás postaviť si tento na prvý pohľad nepostaviteľný rébus? Kúpiť si ho môžete napríklad na ebayi. Tvorcovia to trošku prehnali s cenou, za škutuľu s 2 000 kúskami zaplatíte v prepočte 65 eur. Puzzle sú už nejaký ten rok v obehu, ľudia v recenziách si ich pochvaľujú. Údajne sú „tým najlepším mučením, aké môžete dopriať človeku, ktorý miluje puzzle“. Ťažšie už je asi len postaviť zo strúhanky opäť rožok.

Situácia, v ktorej sa počas posledných týždňov ocitlo ľudstvo, si momentálne žiada aj takéto „pekelné riešenia“. Ak vás jarné slnko neustále láka von a medzi ľudí, vyskúšajte našu jednoduchú výzvu. Zožeňte si buď tieto alebo iné podobné puzzle (napríklad tie, na ktorých je zasnežená oravská krajina) a dajte si sľub, že neopustíte svoj dom dovtedy, kým ich nepostavíte. Držíme vám palce.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Unilad Ebay

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií