fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Trump čelí kritike. Boháči majú pri testovaní na koronavírus prednosť

Americká raperka Cardi B kritizuje americkú vládu za to, že celebrity sú testované na koronavírus, aj keď nemajú žiadne príznaky.

Máte tip? napíšte nám mailom

Kontroverzná raperka zverejnila na svojom Instagrame video, v ktorom kritizuje postup americkej vlády ohľadom šírenia nákazy koronavírusu. Cardi B kritizuje vládu za alibizmus, vláda na jednej strane vraví, že testovať na koronavírus sa môžu len ľudia, ktorí majú vysokú teplotu a dýchacie problémy, na druhej strane dovoľuje celebritám a boháčom otestovať sa, aj keď nemajú žiadne príznaky.

„Najskôr vyjde 45-ťka (Donald Trump – 45. prezident USA) na pódium a povie. – Hej, počujte, ak nemáte žiadne symptómy koronavírusu, ako je kašeľ, horúčka, a tak ďalej, nechoďte na testy, pretože nebudeme mať dosť testov pre každého. – Ale následne celebrita povie. – Hej, počujte, nemám symptómy, cítim sa dobre, zdravo, nič mi nie je, napriek tomu som si nechal urobiť testy a som pozitívny, mám koronavírus. – To vzbudzuje zmätok,“

hovorí raperka vo videu.

View this post on Instagram

I said what I said

A post shared by Cardi B (@iamcardib) on

Kontroverzná raperka

Cardi B je raperka známa svojím otvoreným prejavom a kontroverznou minulosťou. Netají sa tým, že v minulosti pracovala ako striptérka a mala túto prácu veľmi rada. Vo svojom prejave, ktorý adresovala americkej vláde a Donaldovi Trumpovi, ďalej hovorí:

Ľudia si kvôli tomu povedia: ,,Doriti, počkať, nemám symptómy, ale bol som nedávno vonku. Doriti, čo ak to mám? Doriti, mám strach, pretože som so svojimi deťmi, som so svojimi starými rodičmi, čo mám robiť?“

Cardi B hovorí, že bežní ľudia, ktorí musia chodiť do práce, platiť účty, tí zo strednej triedy, ale aj tí chudobní, vedia, že keď ochorejú, nedostanú takú istú starostlivosť ako boháči a celebrity. Samotná speváčka pozná človeka, ktorý má dlhotrvajúcu nádchu, ale už osem dní čaká na testy.

Raperka kritizuje aj to, že ak má pacient potvrdený koronavírus, lekári ho pošlú domov. Jediné, čo mu povedia, je, aby dodržiaval karanténu. To však podľa Cardi B nie je vôbec jednoduché. Bežní ľudia žijú v malých bytoch a nežijú v nich sami.

„Nie každý pozná taký luxus, že sa jednoducho zatvorí do spálne vo svojom veľkom dome a izoluje sa od ľudí. Množstvo ľudí žije v malých bytoch spolu s mnohými ďalšími ľuďmi.“

Idris Elba

Cardi B narážala vo svojom monológu na Idrisa Elbu, známeho britského herca, ktorý bol jednou z prvých celebrít, ktorá priznala, že má koronavírus. Idris povedal, že nemá žiadne príznaky, nemá ani teplotu, ani nie je prechladnutý. Napriek tomu sa nechal otestovať a testy boli pozitívne. Na internete sa dokonca špekuluje, že Elba v skutočnosti koronavírus nemal, bol len zaplatený, aby ho predstieral.

Zdá sa, že koronavírus len prehĺbi rozdiely v americkej spoločnosti a poukáže na nefungujúce zdravotníctvo tejto krajiny.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Metro Instagram Wikipedia

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií