fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Turisti s ročným bábätkom uviazli medzi Štrbským a Popradským plesom, vyčerpaných ich zachraňovali horskí záchranári

Slováci nerešpektovali závoru v teréne a pokračovali ďalej napriek lavínovej hrozbe.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.2.2023 (SITA.sk) – O polnoci ukončili horskí záchranári akciu, pri ktorej zachraňovali uviaznutú trojicu Slovákov vrátane ročného bábätka na letnom chodníku Tatranskej magistrály medzi Štrbským a Popradským plesom. O pomoc ich požiadali v podvečerných hodinách.

Podľa Horskej záchrannej služby (HZS) turisti nerešpektovali riadne označenú závoru v teréne a pokračovali ďalej aj napriek oznamu o lavínovej hrozbe. Trojicu tvorila matka so spomínaným bábätkom a chlap s váhou približne 150 kg, ktorý sa najviac prebáral v hlbokom snehu a vyčerpal všetky svoje sily.

Horskí záchranári sa k uviaznutým turistom priblížili na lyžiach a snežnom skútri. Matka s dieťaťom pokračovala v sprievode záchranárov HZS na Popradské pleso. Vyčerpaného muža horskí záchranári naložili do saní a pomocou snežného skútra transportovali tiež na Chatu pri Popradskom plese.

Viac k témam: Horskí záchranári, Turisti
Zdroj: SITA.sk – Turisti s ročným bábätkom uviazli medzi Štrbským a Popradským plesom, vyčerpaných ich zachraňovali horskí záchranári © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií