fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Turisti v Španielsku holdujú smrteľnej “atrakcii.” Toto leto kvôli nej prišlo o život niekoľko ľudí

Máte tip? napíšte nám mailom

Turisti v španielskej destinácii Palma de Mallorca prichádzajú o život kvôli hlúpej zábavke.

Obľúbenej letnej destinácii Palma de Mallorca prišlo počas tohto leta o život 6 ľudí a ďalšie desiatky sa vážne zranili. Môže za to nebezpečná zábavka s názvom Balconing. Už z pomenovanie plynie – aktivita má čo-to dočinenia s balkónmi. Konkrétne ide o to, že ľudia preliezajú balkónové zábradlia a následne prejdú na iný balkón. Tejto aktivite prepadajú najmä mladí turisti, ktorí sú zvyčajne pod vplyvom alkoholu.

Táto “atrakcia” má na Malorke už niekoľkoročnú tradíciu a aj napriek snahe miestnych úradov zabrániť jej pomocou rôznych upozornení, letákov či pokút, stále prekvitá. Osvetu sa pokúsila šíriť i Britská asociácia cestovných kancelárií, nakoľko sem mnohí turisti, ktorí holdujú balconingu, prichádzajú práve s Veľkej Británie.

“Konzulát by mal viac tlačiť na britskú vládu, aby zintenzívnila kampaň proti balconingu,” uviedol pre denník El País podpredseda asociácie malorských hoteliérov a riaditeľ hotela v letovisku Magaluf. Práve Magaluf je centrom podivnej “zábavky” mladých ľudí, ktorá tu pred rokmi vznikla pôvodne ako skákanie z balkónov do bazénov. Hotely sa snažia predísť zraneniam či stratám na životoch aj tým, že mladých turistov umiestňujú na nižšie poschodia a mnohé ubytovacie zariadenia chcú na balkóny nainštalovať i zábrany.

Prečítajte si tiež:
Niekto oholil Huskyho a jeho fotka na internete vyvolala búrlivú diskusiu! Zisti prečo

 

 

Foto: https://www.youtube.com/watch?v=V8twMaT4u1Y

Zdroj: https://www.topky.sk/cl/13/1732729/Turisti-prepadli-smrtelnej-zabavke–Sest-mrtvych-len-v-Spanielsku–TOTO-nikdy-neskusajte-

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií