fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Túžite po šťastí? Inšpiráciu hľadajte v týchto 5 knihách o osobnom rozvoji!

Máte tip? napíšte nám mailom

Ľudia si myslia, že šťastie je veda. V skutočnosti je ale všetko v našej hlavne a ak chcete byť šťastní, stačí zmeniť myslenie. Inšpirujte sa knihami o osobnom rozvoji a zistite, že všetko šťastie sveta máte na dosah.

Inšpirujte sa knihami o osobnom rozvoji – Šlabikár šťastia

Pavel Hirax Baričák priniesol tri diely knihy Šlabikár šťastia a v každej sa venuje inej tematike, ktorá nás vedie k tomu, ako byť šťastní. V 1. časti Šlabikáru šťastia vysvetľuje princípy odpustenia, pozitívneho myslenia, pochopenia choroby, počúvania srdca, vnímania symbolov života, oslobodenia sa od bolesti iných. Druhý diel knihy sa venuje sabapozorovaniu, ako spôsobu očistenia a poznania sa. Učí nás vnímať súvislosti pri veciach, ktoré sa opakujú. Naučí vás zbaviť sa zlozvykov, ako získať veci, po ktorých túžime. Dôležité je byť vďační, odpúšťať aj sebe samému a prestať sa za všetko ospravedlňovať. Tretí diel je tu najmä pre rodičov, ktorí vychovávajú svoje deti.

https://www.instagram.com/p/BpY5-1kg_Pe/

100 spôsobov, ktorými si zbytočne komplikujeme život

Dušan Kadlec vo svojej knihe ukazuje, ako si niekedy aj nevedomky komplikujeme svoj život. Je to o našich každodenných činnostiach a rozhodnutiach. Nájdete v nej vysvetlenia rôznych problémových situácií aj s radami, ktoré môžu viesť k náprave. Dôležité je veriť v seba samého, pretože iba tak sa dá zvíťaziť nad všetkými problémami. Je to o pozitívnej energii, sile a inšpirácii do každodenných situácií.

Prečítajte si tiež:
Striedajú sa u vás tieto pocity? Trápi vás depresia

https://www.instagram.com/p/Bc2IkT8A4SF/

Sila prítomného okamihu

Eckhart Tolle zastáva názor, že najlepšia cesta ku šťastiu je schopnosť naplno žiť v prítomnosti. Mali by sme si uvedomiť, že skutočná realita je prítomný okamih. Nesmieme sa pripútať k svojim predstavám, ale prijať život a žiť ho naplno. Viazať sa na prítomnosť a minulosť nemá cenu. To, čo bolo, už nezmeníme a to, čo bude, nemôžeme poznať. Ak chceme byť šťastní, musíme žiť tým, čo práve je.

https://www.instagram.com/p/B3FQqlenk7F/

Netrápte sa pre maličkosti

Veľmi často nevieme rozlíšiť, čo je pre nás naozaj dôležité a o čom si iba myslíme, že to má veľký význam. Kniha od Richarda Carlsona nás má naučiť, ako odlíšiť bezcenné záležitosti od tých podstatných. Malými krokmi a drobnými zmenami sa dá dosiahnuť pokojnejší a spokojnejší život. Sústreďme sa na prítomnosť a vychutnajme si to, čo nám prináša a tak dokážeme byť šťastní.

https://www.instagram.com/p/B3C5brKoarU/

Život bez hraníc

Nick Vujicic je známy tým, že sa narodil bez rúk a nôh. Napriek veľkej nepriazni osudu sa mu podarilo prekonať svoje postihnutie. Dalo by sa povedať, že je šťastnejší ako mnohí zdraví ľudia, pretože vedie nezávislý, bohatý, plnohodnotný život. Právom ho môžeme označiť ako vzor pre tých, ktorí hľadajú svoje šťastie. Je slávny motivačný spíker a podľa neho je najdôležitejším cieľom každého človeka nájsť zmysel života bez ohľadu na problémy alebo zdanlivo neprekonateľné prekážky. Ukazuje nám, že vždy tu bude niečo, čo nám môže brániť v pocite šťastia, ale nesmieme sa tomu poddať.

Prečítajte si tiež:
Čo znamená biely dym za lietadlom alebo prečo je letecká doprava taká neekologická

https://www.instagram.com/p/ByPUJ8vglAi/

Prečítajte si tiež:

Psychika je skutočne pozoruhodná! Prečítaj si 13 úžasných psychologických faktov, ktoré ťa prekvapia i poučia

Čítali ste niektorú z týchto kníh? Máte svoju obľúbenú knihu o osobnom rozvoji?

Zdroj:evisions.sk  dusanhruska.sk   eduworld.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií