fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sonine DIY postupy milujú tisíce ľudí na Instagrame: Poďte si s ňou niečo vytvoriť aj vy! (ROZHOVOR)

Máte tip? napíšte nám mailom

Možno ste na ich krásne, ručne vyrobené produkty už natrafili. Manželom Višňovským nechýba ľudskosť, originalita, zmysel pre detail, talent a najmä – chuť tvoriť a ľúbiť!

Vyspovedali sme milé žieňa, Soňu Višňovskú, ktorej rukami prechádzajú všetky tie milôstky. Smaltované hrnčeky, kožené zápisníky, macramé náušnice – všetko si môžete vyrobiť doma presne podľa Soniných postupov.

Sme iba zanietení amatéri.

Blog ste založili po prerušení štúdia na vysokej škole. Nebavilo vás štúdium alebo vám chýbal domov?

Jednoduchá odpoveď je, že som sa vydala a predpokladala, že je dlhodobo výhodnejšie mať dobré základy manželstva ako latinčiny. Zložitejšia odpoveď je, že som vlastne nevedela, čo chcem robiť alebo študovať a naše vysoké školy sú pomerne úzko zamerané. Je ťažké študovať produktovú fotografiu, účtovníctvo, kreatívne písanie, macramé a výšivku zároveň. A možno ani nie, ale u nás na škole sa to nedalo.

https://www.instagram.com/p/BzYjrvgIV08/?utm_source=ig_web_copy_link

Čo bolo pre vás impulzom pre založenie blogu? Mali ste jasnú predstavu od začiatku, čomu sa v ňom budete venovať?

Nie je to tak, že kto ešte nezaložil blog, nech sa prihlási u súdruha Žinčicu? (smiech) Ale nie, len som si povedala, že rozbehnúť vlastný biznis zaberá príliš málo času a síl a určite existuje nejaký spôsob, ako to spraviť komplikovanejšie. My sme taká DIY firma, takže to nebolo úplne mimo misy nášho pôsobenia a je to niečo, v čom som veľmi rýchlo našla zaľúbenie. Ale ak sa ma niekto na túto otázku opýta, vždy vravím , že blog vznikol ako zámienka na to, aby som si mohla kupovať všetok ten tvorivý materiál. 

Za pár rokov existencie si Tvoriť a ľúbiť obľúbilo veľa Slovákov. Cítite s rastúcim počtom fanúšikov väčšiu zodpovednosť za obsah? 

Náš rodinný étos je vždy robiť veci najlepšie ako vieme, čiže povedala by som, že blog sa zlepšuje, ale je to úmerne tomu, ako sa zlepšujme my. Zodpovednosť cítim tak nejak prirodzene, ale v posledných mesiacoch nad tým s manželom uvažujeme o trošku viac. Hlavne v spojení s reklamnými spoluprácami, kde by sme chceli mať úplnú kreatívnu slobodu alebo s nimi úplne prestať. 

https://www.instagram.com/p/Bxl_8IzIrsu/?utm_source=ig_web_copy_link

Prečítajte si tiež:
Obmeniť celý šatník sa dá aj za 20 eur! Skúšali ste už ekologické nakupovanie?
Podnikáte s manželom. Kto u vás tvorí a kto ľúbi?

Momentálne pri našom prvom dieťati ten, kto sa lepšie vyspí. My sme pomerne pružní a dopĺňame sa podľa potreby, čiže sa to tak strieda.

Nedávno sa vám narodila dcérka, asi je už ťažšie si deliť čas na pracovný a súkromný. Ako to zvládate?

Pracujeme z domu, takže už len tam človek ušetrí veľké množstvo času, napríklad na cestovaní do práce. Momentálne ale čas rozdeľuje naša dcérka podľa toho, ako sa to páči jej. Keďže sme ale na všetko dvaja, čas na prácu sa dá nájsť. A potom sú tu ešte babky. 

https://www.instagram.com/p/BuEYWisAZxq/?utm_source=ig_web_copy_link

Blog aj sociálne siete máte zaplavené kvalitnými fotografiami a obsahom, pomáha vám niekto s touto marketingovou záležitosťou?

My sme iba zanietení amatéri. Náš prístup je úplne jednoduchý – najlepšie ako vieme, aby to bolo pekné a aby sme z toho mali radosť. Fotografie a celkový obsah na Instagrame si tvorím sama, ale občas sa mi podarí presvedčiť manžela, aby mi urobil nejaké fotky, na ktorých som ja, pretože v exteriéri so statívom a samospúšťou sa mi fotí trochu obťažne. Ostatných 95 % fotografií vzniká práve takto. So statívom a samospúšťou u nás doma. 

Vedeli by ste si spomenúť na najmilšiu príhodu, ktorá sa vám s fanúšikmi stala?

Veru áno, tá bola veľmi milá. Sme z malého mesta na východe Slovenska, a tak nejak prirodzene predpokladám, že moji čitatelia či sledovatelia sú roztrúsení kade-tade po Slovensku a že ich vo Vranove asi veľa nebude. Navyše svoju tvár zverejňujem veeeľmi zriedkavo, takže spoznať ma na ulici je celkom výkon. No keď mal blog asi hádam ani nie rok, tak som stála na pošte v rade a prihovorila sa mi jedna slečna, či som Tvoriť a ľúbiť, pretože ma spoznala podľa mojich topánok. Chvíľu mi trvalo, kým mi to došlo, ale tie topánky som robila ako postup na blogu. Vtedy som si uvedomila, že virtuálny priestor má presah aj do skutočného.

https://www.instagram.com/p/BjF5TKPFLt1/?utm_source=ig_web_copy_link

Prečítajte si tiež:
GRATULUJEME! Slovenský film prevalcoval český festival, hlavnú cenu si odniesla snímka Ostrým nožom
Máte vy a čitatelia nejaký obľúbený produkt?

Mojou srdcovkou sú jednoznačne smalťáky. S nimi sme začínali, každý deň ich používame doma a je to vlastne jediný výrobok, na ktorom sa podieľame obaja s manželom – ja kreslím a on pletie ušká. Ak sa to týka blogu a ktorý postup je u čitateľov najobľúbenejší, tak je to DIY s výšivkou na denimovú košeľu.

Môžete nám prezradiť, aký produkt chystáte najbližšie?

Asi ani my celkom nevieme. Máme rozpracovaných viacero vecí, ale buď nám na ne chýbajú financie, alebo viac spánku. Uvidíme, čo príde skôr. 

https://www.instagram.com/p/Bgd8_pKnHHa/?utm_source=ig_web_copy_link

Pokiaľ si vážite ručne robené produkty s láskou či chcete podporiť slovenskú tvorbu, odporúčame prečítať si rozhovor so slovenskou šperkárkou, ktorá robí dieru do sveta!

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií