fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Týchto 12 nesprávnych návykov môže za viaceré zdravotné problémy. Robíte niektorý z nich aj vy?

Máte tip? napíšte nám mailom

Hoci to znie zvláštne, existuje množstvo činností, ktoré každý deň robíme nesprávne. Obyčajné čistenie rúk, umývanie zubov či strihanie nechtov robíme zlým spôsobom, a tak práve oni môžu za niektoré zdravotné komplikácie. Skoncujte s nimi tu a teraz.

1. Ohrýzanie nechtov

Veľa ľudí sa so stresom vyrovnáva tak, že si ohrýza svoje nechty. Okrem toho, že ide na prvý pohľad o škaredý zlozvyk, je táto činnosť aj zdraviu škodlivá. Najlepšou radou je skúsiť sa tohto zlozvyku zbaviť.

2. Čistenie uší

Čistenie uší za pomoci vatových tyčiniek si už vyskúšal asi každý jeden z nás. Aj preto by sme mali dať pozor na to, ako túto činnosť vykonávame, pretože ak vyvinieme veľký tlak, tak si môžete poškodiť bubienok či dokonca stratiť sluch.

3. Umývanie rúk

Existuje výskum, ktorý tvrdí, že väčšina ľudí si neumýva ruky po použití toalety, pretože to berie za stratu času. Takéto konanie je veľmi nebezpečné a zdraviu škodlivé, pretože vďaka umývaniu rúk predchádzame vzniku rôznych ochorení.

4. Zubná kefka

Mokrá zubná kefka dokáže za menej ako mesiac nazbierať veľa baktérií, ktoré môžu škodiť nášmu zdraviu. Aj preto odporúčajú zubári meniť svoju zubnú kefku každé 2-3 mesiace. Je totiž známe, že dlhodobým používaním tej istej kefky si môžeme poriadne skomplikovať svoj zdravotný stav.

Prečítajte si tiež:
Roky viedla dvojitý život, o ktorom jej manžel ani len netušil. Keď zistil, čím sa roky živila, zavraždil ju

5. Nesprávne čistenie zubov

Nesprávne čistenie zubov môže mať viesť dokonca aj k problémom so srdcom. Za všetko môže stúpajúci krvný tok, ktorý vzniká pri nesprávnom čistení ústnej dutiny. Aj preto by ste nemali zabúdať na správnu techniku čistenia, pričom zuby by ste si mali čistiť 2 minúty.

6. Zubná niť

Jednou z ďalších chýb pri čistení zubov je skutočnosť, že nepoužívate zubnú niť. Vďaka nej totiž dokážete odstrániť všetky baktérie z ďasien, čím zabránite ich zápalu.

7. Čistenie pleti

Je veľkou chybou, ak si ľahnete večer do postele neodlíčená. Vaša tvár je totiž počas dňa vystavená veľkému množstvu nečistôt, ktorých sa zbavíte iba v prípade, že sa odlíčite. V inom prípade vaša pokožka na tvári trpí.

8. Čistenie vecí

Mobil, klávesnica, kľučky na dverách či ovládač od televízora sú veci, s ktorými prichádzate do styku každý deň. Aj preto by ste ich mali oveľa viac čistiť a dbať na ich hygienu.

9. Zubná pasta

Pasty s obsahom fluoridu sú veľmi nebezpečné pre deti, pretože na ich zúbkoch môžu zanechávať biele škvrny či dokonca môžu viesť k nesprávnemu vývoju zubov. Takáto pasta môže spôsobiť aj rozpad zubov a môže viesť k prepuknutiu Alzheimerovej choroby.

Prečítajte si tiež:
Nevieš, či sa niekomu páčiš? Týchto 6 signálov ti to prezradí

10. Bavlnené obliečky

Zaujímavosťou je, že bavlnené obliečky vysúšajú vašu pokožku a sú zodpovedné za vznik vrások na vašej tvári, čo vás v konečnom dôsledku robí staršími. Okrem toho vám však ničia aj vlasy, a tak je lepšou voľbou siahnuť po hodvábe.

11. Vysávanie

Zabudnite na časté vysávanie izieb, pretože aj to vám môže spôsobiť vážne zdravotné problémy. Zabudnúť by ste však nemali ani filter, ktorý sa nachádza vo vysávači, pretože ten by ste mali meniť raz za sezónu.

12. Strihanie nechtov

Obyčajné strihanie nechtov môže viesť k nepríjemnému zdravotnému problému, ktorým je zarastanie nechtov. Stáva sa tak najmä pri nechtoch, ktoré sú ostrihané až veľmi, a tak sa pri chôdzi na ne vyvíja tlak, ktorý vedie k ich zarastaniu.

Zdieľajte tento článok, nech sa o týchto problémoch dozvedia aj ostatní.

Zdroj: Trendweb.sk, brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií