fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Týchto 8 ľudí má skutočné superschopnosti. Ktorú z nich by ste chceli vy?

Máte tip? napíšte nám mailom

Ľudí so superschopnosťami poznáme väčšinou len z nejakých sci-fi filmov, seriálov či ako hlavné postavy komiksových príbehov. No na svete naozaj žijú ľudia, ktorí sa narodili s nezvyčajnými darom. Ktorú z ich super schopností by ste chceli mať vy?

 #1

Olivia Farnsworth nikdy necíti bolesť. Narodila sa totiž s diagnózou delécia chromozómu 6, ktorý má za následok to, že dievča necíti žiadnu bolesť, a tým pádom ani žiaden pocit nebezpečenstva. Čo poviete na tento neuveriteľný dar?

Zdroj: listverse.com

#2

Jill Price má dokonalú pamäť. Už viackrát ju skúšali dostať otázkami z jej minulosti, no ona zakaždým odpovie presne, čo sa stalo v jej živote, a dokáže si dokonale spomenúť aj na dátum, čas a každý malý detail všetkého, čo zažila. Jej myseľ je ako nekonečný videorekordér, ktorý dokáže prehrať každú chvíľu z jej minulosti.

Zdroj: listverse.com

#3

V roku 1994 bol človek známy iba ako “John”súčasťou hroznej autonehody. Všetky okolnosti nasvedčovali tomu, že tento muž autonehodu neprežije, no stal sa zázrak. John nemal totiž žiadnu zlomenú kosť v celom tele. Keď to lekári začali skúmať, zistili, že nikto v jeho rodine nemal počas svojom života zlomené kosti.

Prečítajte si tiež:
Viete, čo robiť pri zemetrasení? Toto radia odborníci
Zdroj: listverse.com

#4

Väčšina ľudí má v očiach tri typy kužeľov, ktoré im umožňujú vidieť spektrum siedmich miliónov farieb. Ostatné milióny farieb vonku vo vesmíre sú nepostrehnuteľné, okrem niekoľkých zvierat a jednej ženy, ktorá je známa iba kódovým menom “cDa29”. Táto žena môže vidieť až 100 miliónov farieb.

Zdroj: listverse.com

#5

Garry Turner je skutočným pánom „Mr. Fantastic“. Narodil sa s Ehlers-Danlosovým syndrómom. Ide o stav, ktorý mu umožňuje to, že je koža môže byť napnutá ako gumička.

Zdroj: listverse.com

#6

Steve Crohn má nevysvetliteľnú genetickú mutáciu. POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE.Z nejakého dôvodu je imúnny voči AIDS. Crohn je homosexuálom, ktorému prišli na túto nepochopiteľnú diagnózu pri vyšetrovaní či je HIV pozitívny. Zatiaľ čo pohlavne prenosné ochorenie zabíja veľké množstvo ľudí vo svete, tak Crohn zostal v dokonalom zdraví, čo znie úžasne.

Zdroj: listverse.com

#7

Justine Mitchellová mala 39 rokov, keď sa jej život úplne zmenil. Prišiel totiž stav, ktorý sa nazýva vynikajúca dehiscencia kanála, ktorá spôsobila, že všetko, čo počula, bolo zosilnené na neuveriteľné stupne. V podstate bola ako Superman.

Prečítajte si tiež:
Máš roztomilý gombík alebo poriadny frňák? Zisti, čo o tebe prezradí tvoj nos
Zdroj: listverse.com

#8

Daniel Tammet má nadľudský mozog. Je schopný spamäti povedať 22 514 desatinných miest a dokáže zvládnuť jazyky rýchlejšie, než väčšina ľudí dokáže zvládnuť jeden jediný. Napríklad po tom, čo strávil týždeň štúdiom jazyka, uskutočnil plynulý rozhovor v takmer bezchybnom islandskom jazyku.

Zdroj: listverse.com

Zdroj: http://listverse.com/2018/07/14/10-superpowers-real-people-have-and-why-theyre-terrible/

Foto: http://listverse.com/2018/07/14/10-superpowers-real-people-have-and-why-theyre-terrible/

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií