fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Týchto 9 dôvodov by mala poznať každá žena. Možno sa vďaka ním vyhne nevere partnera

Máte tip? napíšte nám mailom

Vedci na Rutgers Univerzite zistili, že takmer 60% mužov, ktorí boli neverní, tvrdili, že im v partnerskom vzťahu nič nechýbalo, že boli spokojní, aj keď svoje partnerky podvádzali. Prečo tomu tak bolo a v skutočnosti stále je? Toto je 9 šokujúcich dôvodov, ktoré by ste mali vedieť.

1. Muži sa priznali, že aj keď svoje partnerky alebo manželky podvádzajú, stále ich milujú.

Aj keď to znie veľmi zvláštne, pravdou je, že neverní muži svoje polovičky stále milujú. Psychologička Andra Brosh prezrádza, že podvádzanie sa objavuje vo fáze companionate, ktorá nastáva vtedy, keď sa život páru stáva bežným, kedy začína chýbať romantika. Zatiaľ, čo ženy sa na to sťažujú, muži trpia v tichosti a útechu nachádzajú v druhej osobe. Ak tomu chcete zabrániť, doprajte si dostatok romantiky a blízkosti.

2. Častokrát sa stáva, že muži podvádzajú so ženami, ktoré poznajú.

Viaceré z nás si myslia, že muži podvádzajú s náhodnými ženami, ale expertka na vzťahy priznáva, že tomu tak nie je. Nevere totiž častokrát predchádza priateľstvo a až 60% mužov si začne svoj mimomanželský vzťah s kolegyňou z práce. Aj preto by ste mali dbať na to, aby ste sa so svojím partnerom rozprávali, maznali a neustále “pracovali” na svojom vzťahu.

3. Muži sú údajné neverní preto, aby zachránili svoje manželstvo.

Aj keď znie tento dôvod veľmi absurdne, rodinná a manželská terapeutka Susan Mandel potvrdila, že muži idú do nevery kvôli tomu, aby zachránili svoj existujúci vzťah. Údajne si totiž myslia, že druhá žena pomôže zlepšiť to, čo nefunguje, a tak bude môcť muž ďalej žiť šťastne so svojou ženou, aj keď ju podvádza.

Prečítajte si tiež:
Na Slovensku pribudlo v sobotu 41 prípadov ochorenia COVID-19

4. Pravdou je, že muži na svoje milenecké vzťahy nie sú pyšní.

Ak si myslíte, že muži, ktorí svoje polovičky podvádzali, nemajú ani kúsok súcitu a morálky, tak ste na omyle. Vzťahový expert Charles J. Orlando totiž tvrdí, že aj neverní muži sa cítia zle z toho, čo urobili, a trápi ich, že zradili svoju polovičku. Dokonca majú tendenciu sebou opovrhovať.

Pokračovanie článku nájdete na druhej strane.

Vedci na Rutgers Univerzite zistili, že takmer 60% mužov, ktorí boli neverní, tvrdili, že im v partnerskom vzťahu nič nechýbalo, že boli spokojní, aj keď svoje partnerky podvádzali. Prečo tomu tak bolo a je? Toto je 9 šokujúcich dôvodov, ktoré by ste mali vedieť.

5. Neverní muži sa nevyhýbajú milovaniu s manželkou či partnerkou.

Väčšina žien si myslí, že muži, ktorí podvádzajú, sa budú cielene vyhýbať milovaniu so svojou manželkou či partnerkou. Nie je tomu však tak a častokrát sa stáva, že práve milenecký pomer vzbudí u muža túžbu po sexe oveľa viac, a tak sa stávajú oveľa viac aktívnejšími. Preto buďte pri náhlej sexuálnej aktívnosti svojho muža na pozore.

6. Nevera môže zlepšiť manželský alebo partnerský vzťah

Aj pri nevere platí, že všetko zlé je na niečo dobré. Nevera totiž môže oživiť vzťah, ktorý len tak prežíval a môže mu ponúknuť celkom novú perspektívu.

Prečítajte si tiež:
Tipy, kam sa ísť kúpať v lete na Slovensku

7. Muž môže túžiť po inej žene aj po opätovnom návrate k manželke či partnerke.

Aj keď sa muž rozhodne skoncovať s mileneckým pomerom, stáva sa, že spomienky naň pretrvávajú. Predsa len išlo o niečo nové, zaujímavé, a tak sa mu môže po tomto „zážitku“ cnieť. Práve vtedy prichádza rad na vás a vy by ste sa mali snažiť, aby to všetko našiel u vás.

8. Aj keď neverník vie, že svojej žene ublížil, môže v tom pokračovať.

Stáva sa, že muž sa prikloní k nevere potom, ako doma nenájde pochopenie a prijatie. Aj preto by ste sa mali milé žienky snažiť pochváliť svojho muža za odvedenú prácu, aby sa vami cítil prijatý, docenený. Môže sa totiž stať, že to, čo nenájde u vás, možno bude hľadať inde… Nedajte mu na to príležitosť.

9. Stále však platí, že podvádzaná žena nie je vinná za to, že jej je partner neverný.

Klinická psychologičky Andra Brosh tvrdí, že podvádzaná žena nie je zodpovedná za to, že je muž neverný. Predsa len je to jeho slobodná voľba a ona ho za inou ženou neposlala. Pravdou však ostáva, že väčšina žien robí chybu vtedy, keď nerozpozná signály, ktoré ju upozorňujú na to, že niečo nie je v poriadku… Ide však o chybu oboch.

Zdroj: prozeny.blesk.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií