fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Týchto 9 dôvodov by mala poznať každá žena. Možno sa vďaka ním vyhne nevere partnera

Vedci na Rutgers Univerzite zistili, že takmer 60% mužov, ktorí boli neverní, tvrdili, že im v partnerskom vzťahu nič nechýbalo, že boli spokojní, aj keď svoje partnerky podvádzali. Prečo tomu tak bolo a v skutočnosti stále je? Toto je 9 šokujúcich dôvodov, ktoré by ste mali vedieť.

1. Muži sa priznali, že aj keď svoje partnerky alebo manželky podvádzajú, stále ich milujú.

Aj keď to znie veľmi zvláštne, pravdou je, že neverní muži svoje polovičky stále milujú. Psychologička Andra Brosh prezrádza, že podvádzanie sa objavuje vo fáze companionate, ktorá nastáva vtedy, keď sa život páru stáva bežným, kedy začína chýbať romantika. Zatiaľ, čo ženy sa na to sťažujú, muži trpia v tichosti a útechu nachádzajú v druhej osobe. Ak tomu chcete zabrániť, doprajte si dostatok romantiky a blízkosti.

2. Častokrát sa stáva, že muži podvádzajú so ženami, ktoré poznajú.

Viaceré z nás si myslia, že muži podvádzajú s náhodnými ženami, ale expertka na vzťahy priznáva, že tomu tak nie je. Nevere totiž častokrát predchádza priateľstvo a až 60% mužov si začne svoj mimomanželský vzťah s kolegyňou z práce. Aj preto by ste mali dbať na to, aby ste sa so svojím partnerom rozprávali, maznali a neustále “pracovali” na svojom vzťahu.

3. Muži sú údajné neverní preto, aby zachránili svoje manželstvo.

Aj keď znie tento dôvod veľmi absurdne, rodinná a manželská terapeutka Susan Mandel potvrdila, že muži idú do nevery kvôli tomu, aby zachránili svoj existujúci vzťah. Údajne si totiž myslia, že druhá žena pomôže zlepšiť to, čo nefunguje, a tak bude môcť muž ďalej žiť šťastne so svojou ženou, aj keď ju podvádza.

4. Pravdou je, že muži na svoje milenecké vzťahy nie sú pyšní.

Ak si myslíte, že muži, ktorí svoje polovičky podvádzali, nemajú ani kúsok súcitu a morálky, tak ste na omyle. Vzťahový expert Charles J. Orlando totiž tvrdí, že aj neverní muži sa cítia zle z toho, čo urobili, a trápi ich, že zradili svoju polovičku. Dokonca majú tendenciu sebou opovrhovať.

Pokračovanie článku nájdete na druhej strane.

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií