fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vieš o tom, že existuje 8 typov bradaviek? Ktoré sú tie tvoje?

Máte tip? napíšte nám mailom

Nielen prsia, ale i bradavky môžu byť asymetrické a rôzne.

To, že prsia môžu mať rôzny tvar a veľkosť, je známe, ale platí to i o bradavkách. Existuje až 8 rôznych typov a to nie je všetko, je možné mať aj kombináciu týchto druhov, pretože ľudské telo je viac či menej asymetrické. Ale poďme si už predstaviť jednotlivé typy…

Vyčnievajúce

2747405_bradavka-prso

Tento typ je považovaný za bežný. Ide o bradavky, ktoré vyčnievajú nad povrchom dvorcov aspoň pár milimetrov a smerujú od tela. Pokiaľ je ale žena vzrušená alebo jej je chladno, vztýčia sa ešte viac a stvrdnú.

Ploché

2747404_bradavka-prso

Pri tomto type sa prsia zdajú akoby hladké a nič z nič nevyčnieva, pretože bradavka splýva s povrchom dvorca a trošinku vystúpili len vtedy, pokiaľ je ich majiteľka vzrušená alebo sa náhle ochladí.

Nafúknuté

2747401_bradavka-prso

Pri tomto druhu sú nafúknuté nielen bradavky, ale i celé dvorce. Na dotyk sú mäkké, no samozrejme len do momentu, ktorý sme spomínali už vyššie.

Vpáčené

2747403_bradavka-prso

Bradavky môžu byť vpáčené niekoľkými spôsobmi. Najmenší problém je, ak sú vpáčené len čiastočne, vtedy sa dá stimuláciou docieliť štádium bežnej bradavky. No môže sa stať, že problém je natoľko vážny, že pomôže jedine operácia. Tento typ môže robiť problémy pri dojčení, ale je pomerne častým javom, že sa stav bradaviek počas tehotenstva upraví sám a vystúpia.

Prečítajte si tiež:
Nekúpite Emila, zápasnícku muchu? Inzerát, ktorý sa oplatí prečítať!

Nielen prsia, ale i bradavky môžu byť asymetrické a rôzne.

To, že prsia môžu mať rôzny tvar a veľkosť, je známe, ale platí to i o bradavkách. Existuje až 8 rôznych druhov a to nie je všetko, je možné mať aj kombináciu týchto druhov, pretože ľudské telo je viac či menej asymetrické. Ale poďme si už predstaviť jednotlivé typy…

Jednostranne vpáčená

2419221_zena-prsa-nadra-ruce-ruce-na-prsa-vlasy-blondyna-p

Ide o rovnakú definíciu ako u predchádzajúceho typu len s tým rozdielom, že vpáčená je iba jedna z bradavok. Pokiaľ je to tak od narodenia, tak sa nič nedeje a všetko je v poriadku, problémom však môže byť, ak tento jav príde až vekom. Vtedy je dobré ísť na vyšetrenie.

Hrboľaté

2747402_bradavka-prso

Na prsných dvorcoch sa môžu objavovať hrbolčeky, ale to je úplne prirodzené. Nazývajú sa Montgomeryho žľazy a sú to vo svojej podstate zväčšené potné žľazy. Má ich každý, no nie u každého sú tak rozpoznateľné. Pri dojčení zvlhčujú okolie bradavky a treba si na ne dať pozor, pretože sa môžu zapáliť podobne ako akné.

Prečítajte si tiež:
Google Mapy budú zobrazovať pri navigácii maximálnu povolenú rýchlosť

Chlpaté

2356328_zena-prsa-ruce-na-prsou-svaly-prsni-svaly

Pokiaľ si si myslela, že si jediná, ktorej sa stalo to, že na bradavkách sa ti objavujú chĺpky, si na omyle – nie si v tom sama. Je to bežné a nechceného porastu sa môžeš jednoducho a bezpečne zbaviť pomocou pinzety.

Viacpočetné

2082905_zena-samovysetreni-ruce-prso-rakovina-prsu

Ak máš o jednu či niekoľko bradaviek viac, aj to sa stáva a často pripomínajú pehu či materské znamienko. Pri tehotenstve a dojčení sa však dočasne zväčšia.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj prozeny.blesk.cz

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií