fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

U2 na koncerte v New Yorku venovali pieseň šéfkuchárovi, ktorý v piatok spáchal samovraždu

Máte tip? napíšte nám mailom

Spevák írskej kapely U2 Bono si v pondelok na špeciálnom koncerte v New Yorku uctil známeho amerického šéfkuchára a spisovateľa Anthonyho Bourdaina. Minulý týždeň vo Francúzsku spáchal samovraždu.

Bono, frontman írskej rockovej kapely U2, fungujúcej už od roku 1976, spomenul viacerých “inšpiratívnych, užitočných ľudí”, ktorí si v minulých rokoch vzali život. Narážal na samovraždy hudobníkov Chrisa Cornella a Chestera Benningtona, ako aj módnej návrhárky Kate Spadeovej.

“A teraz tento skvelý rozprávač, o ktorom som si istý, že mal ešte príbehy, ktoré nám nestihol povedať. Takže pre Anthonyho Bourdaina, jeho priateľov a rodinu. Je to pieseň inšpirovaná naším skvelým, skvelým, skvelým priateľom. Jeho meno je Michael Hutchence,” povedal Bono predtým, než zaspieval precítenú verziu “Stuck in a Moment You Can not Get Out Of “.

Tento song U2 napísali po smrti speváka skupiny INXS Michaela Hutchencea. V roku 1997 ho našli mŕtveho v hoteli v austrálskom Sydney. “Stuck in a Moment You Can not Get Out Of ” v roku 2002 vyhralo aj cenu Grammy.

Prečítajte si tiež:
Najlepšie cover verzie: Daft punk - Get Lucky je kráľom coverov! Pozrite si tie najlepšie

Na koncert v Apollo Theater v Harleme mali prístup len pozvaní hostia. Nechýbali tenisová legenda John McEnroe či rocker Jon Bon Jovi. Ďalšími boli napríklad gitarista z E-Street bandu “Little Steven” Van Zandt či Robert Kraft, majiteľ klubu amerického futbalu New England Patriots.

Zdroj: ETCanada.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií