fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Údržbári napodobňujú v uliciach Prahy The Beatles: Z týchto fotiek zošaliete!

Máte tip? napíšte nám mailom

Pracovníci služieb v Prahe bavia internet svojimi dokonalými náhodnými fotografiami. Pozrite sa na najlepšie z nich.

Pražské služby sa rozhodli, že zviditeľnia prácu ich údržbárov a to tak, že ich odfotografovali a fotky následne umiestnili na Facebook. Úsmevné je, že snímky sú inšpirované legendárnou skupinou The Beatles.

Údržbári v Prahe. Zdroj: Aktuálne.cz
Údržbári v Prahe. Zdroj: Aktuálne.cz

Hovorca Pražských služieb Radim Mana o tejto situácii tvrdí: ,,Fotografie sú inšpirované skupinou The Beatles a vznikli na žižkovskom prechode úplne spontánne, v priebehu zimnej údržby. Na sociálnych sieťach vsádzame na humor a zábavu. Veríme, že sa nám to darí a je to správna cesta.” Po úspechu fotiek na sociálnej sieti sa ich rozhodli šíriť ďalej.

Legendárna skupina The Beatles. Zdroj: Aktuálne.cz
Legendárna skupina The Beatles. Zdroj: Aktuálne.cz

Legendárna skupina The Beatles

Možno aj vy patríte k obrovským fanúšikom skupiny The Beatles, tušili ste však o nej tieto zaujímavé fakty? V roku 1980 bol Paul zatknutý potom, ako sa na Tokijskom medzinárodnom letisku Narita snažil prepašovať marihuanu. Ich posledný koncert uskutočnený dňa 30. januára 1969, prebiehal na streche ich ústredia Apple Corps. Kapela hrala 42 minút, kým ich polícia požiadala, aby znížili hlasitosť.

Prečítajte si tiež:
Vecička, ktorá ochráni pred nepríjemnými kliešťami. Slovenskí vedci vyvinuli protikliešťové ponožky

Ďalším zaujímavým faktom je, že Beatles má najpredávanejšie skladby všetkých čias, s celosvetovým odhadom, až 600 miliónov albumov. Toto číslo mierne ohrozuje druhé miesto s legendárnym Elvisom Presleym. Niektorí účastníci skupiny The Beatles sa poznali už v detstve. Konkrétne George a Paul sa stretli, keď mali 11 a 12 rokov. Obaja išli v rovnakom školskom autobuse. George a John dokonca obaja navštevovali tú istú základnú školu, ale stretli sa až v dospelosti. Dva roky predtým, ako sa kapela oficiálne rozpadla v roku 1970, Ringo Star dočasne opustil skupinu. Povedal, že cíti, že nehrá veľmi dobre a myslí si o sebe, že je outsider. Počas jeho prestávky však dokázal napísať jeden z jeho najväčších hitov s názvom Octopus’ Garden.

Všetky fotky údržbárov inšpirované skupinou The Beatles nájdete na stránke Aktuálne.cz.

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií