Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nielen turisti udupávajú v Holandsku tulipány kvôli selfie fotkám. Prichádzajú influencerky a ich dokonalé zábery v strede polí

Holandsko je známe ako krajina tulipánov. Nie nadarmo láka turistov z celého sveta. Tí však nezostávajú iba pri pozeraní sa na červené, žlté, ružové polia plné tulipánov, ale ich aj fotia.

Pokračovanie pod reklamou

Každý chce mať z tohto miesta tú najlepšiu fotku, influencerky nie sú výnimkou.

Hoci sú holandské polia v súčasnosti doslova posypané tulipánmi všetkých druhov a farieb, čím vytvárajú pastvu pre oči, nie všetci sa na ne iba pozerajú. Nájdu sa aj takí, ktorí sú kvôli top fotke ochotní vkročiť priamo do stredu a pošliapať ich. To všetko len pre jeden dokonalý záber na sociálnu sieť. Neprekáža im, koľko kvetov zničili, keď prechádzali cez polia plné špeciálnych tulipánov a hľadali to „správne” miesto. Písali sme o tom ešte v apríli.

https://www.instagram.com/p/BxAKW_QhVqN/

Prečítajte si tiež:
Milujete relax a kúpanie sa vo vani? Tieto bomby do kúpeľa inšpirované postavami z hororov by ste so sebou nechceli

https://www.instagram.com/p/BwsGSzQh2sF/

https://www.instagram.com/p/BxARFxuhsCP/

https://www.instagram.com/p/BxARVsrFewY/

https://www.instagram.com/p/BwruGlWlBK6/

Obmedzenia už schválili

Holandská vláda, samozrejme, nezostala voči tomuto netolerantnému správaniu návštevníkov nečinná, nastolila takzvané „anti-selfie pravidlá”. Na stránke upsocl.com sa píše, že tak, ako trpia holandské polia tento rok, ešte netrpeli. Pracovníci z oddelenia cestovného ruchu a poľnohospodári začali konať. Umiestnili pozdĺž polí ploty a závory, ktorými sa snažia zabrániť vstupu netaktným návštevníkom – zvedavcom, turistom či influencerkám.

Pokračovanie pod reklamou

Okrem toho do polí umiestnili i plagáty v niekoľkých jazykoch. Píše sa na nich: „Užite si kvety, ale neničte ich. Je to naša pýcha.”

Zdroj: dunyanews.tv

Na webovej stránke nájdete príručku, ktorá hovorí o tom, čo môžu a čo, naopak, nemôžu návštevníci v poliach plných tulipánov robiť. Ďalší krok, ktorým sa Holanďania snažia zachovať krásu svojho dedičstva, smeruje priamo do virtuálneho sveta. Na facebookovej stránke vyzývajú ľudí, aby sa fotili z vonkajšej strany tulipánových polí. Nie priamo v nich. 

Do kampane je možné sa zapojiť aj individuálne, vlastnou fotografiou a použitím označenia #watchyourfeet. Dúfajme, že si všetci návštevníci uvedomia, že žiadna fotografia nestojí za to, aby zničili toľkú krásu. Veď posúďte sami.

Zdroj: dunyanews.tv
Zdroj: dunyanews.tv

Zdroj: upsocl.com, dunyanews.tv, instagram.com/veronicasblondediary, instagram.com/nini_wanderlust, instagram.com/yokososo

Prečítajte si tiež:
Holandsko rozkvitlo do krásy. Turisti však tulipány udupávajú kvôli selfie fotkám
reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií