Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Uhrík označil výrok o holokauste za nešťastný, Tiso však podľa neho nebol vojnový zločinec

Milan Mazurek z hnutia Republika v minulosti nazval Jozefa Tisa jediným skutočným slovenským prezidentom.

9.7.2023 (SITA.sk) – Predseda hnutia Republika Milan Uhrík odsudzuje holokaust a svoje predošlé vyjadrenie o tom, že nevie, či bol holokaust, lebo nie je historik, považuje za nešťastné. Povedal to v nedeľu v relácii V politike na TA3.

„Ja som niekoľkokrát povedal, že holokaust odsudzujem. Áno, v tej danej relácii som sa nešťastne vyjadril, ale keď vám niekto položí stokrát tú istú otázku, tak v istom momente už poviete, dajte mi s tým pokoj,“ vysvetľoval Uhrík.

Slovenský štát bol podľa jeho slov fašistickým štátom a jeho prezident Jozef Tiso urobil aj chyby. „Áno, posielal Židov do koncentračných táborov, ale ktovie, či vedel, čo sa deje s tými ľuďmi v danom čase, pretože tu vládla nemecká propaganda,“ vyhlásil Uhrík.

Zároveň dodal, že Tiso nebol vojnovým zločincom a súdny proces s ním bol podľa neho spolitizovaný. Milan Mazurek z hnutia Republika v minulosti nazval Jozefa Tisa jediným skutočným slovenským prezidentom.

Viac k témam: Deportácie židov, Holokaust, Koncentračný tábor, predseda hnutia Republika
Zdroj: SITA.sk – Uhrík označil výrok o holokauste za nešťastný, Tiso však podľa neho nebol vojnový zločinec © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií