Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Uhrík tvrdí, že v hnutí Republika nikto holokaust nepopiera a na Smer-SD majú niekoľko požiadaviek

V hnutí Republika chcú, aby sa EÚ zreformovala a aby sa vrátila k hospodárskemu modelu rozumnej, vyváženej, ekonomickej spolupráce.

15.7.2023 (SITA.sk) – Predseda hnutia Republika a europoslanec Milan Uhrík tvrdí, že v hnutí Republika nikto holokaust nepopiera. Zároveň podporujú aj členstvo v Európskej únii (EÚ). Ako ďalej v piatok uviedol v relácii Téma televízie TA3, chcú, aby sa EÚ zreformovala a aby sa vrátila k hospodárskemu modelu rozumnej, vyváženej, ekonomickej spolupráce.

Podľa Uhríkových slov mala strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) podmienku pre vytvorenie prípadnej koalície s hnutím Republika. Požadovala od nich antifašistický pilier. „Pre nás to nie je požiadavka. To je požiadavka, ako keby požadovali, aby sme rozprávali po slovensky na tlačových konferenciách. Jednoducho je to samozrejmosť. Hnutie republika je jednoznačne antifašistická strana,“ uviedol Uhrík.

Europoslanec ďalej uviedol, že hnutie má na Smer-SD taktiež niekoľko požiadaviek. Podľa Uhríkových slov ide o antikorupčný pilier. „My nedovolíme návrat éry našich ľudí, to, čo sme my sami kritizovali, keď sme v minulosti boli v opozícii,“ zdôraznil.

Viac k témam: Holokaust, Predčasné voľby na Slovensku 2023, predseda hnutia Republika
Zdroj: SITA.sk – Uhrík tvrdí, že v hnutí Republika nikto holokaust nepopiera a na Smer-SD majú niekoľko požiadaviek © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií