Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina a Holandsko začali rokovania o bezpečnostných zárukách, stalo sa tak už šiestou krajinou

Na dvojdňovom samite o mieri na Ukrajine sa na Malte išli zástupcovia z viac ako 65 štátov, vrátane krajín G7, Južnej Afriky, Indie, Kataru či Turecka.

28.10.2023 (SITA.sk) – Ukrajina a Holandsko začali rokovania o bilaterálnej dohode o bezpečnostných zárukách na základe Spoločnej deklarácie Skupiny G7 o podpore Ukrajiny.

Podľa úradu ukrajinského prezidenta sa prvé kolo konzultácií uskutočnilo v sobotu na samite na Malte o mieri na Ukrajine. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Holandsko sa stalo šiestou krajinou po USA, Veľkej Británii, Kanade, Japonsku a Francúzsku a prvou nečlenskou krajinou G7, ktorá začala bilaterálne rozhovory s Ukrajinou o bezpečnostných zárukách. Delegácie Ukrajiny a Holandska diskutovali o spolupráci vo vojenskej oblasti, o oživení hospodárstva Ukrajiny, o sankciách voči Rusku a o použití zmrazených ruských aktív.

Na dvojdňovom samite o mieri na Ukrajine sa na Malte išli zástupcovia z viac ako 65 štátov, vrátane krajín G7, Južnej Afriky, Indie, Kataru či Turecka.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Rokovania, rusko-ukrajinský konflikt, Štáty G7, Summit G7
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina a Holandsko začali rokovania o bezpečnostných zárukách, stalo sa tak už šiestou krajinou © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií