Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina a Rusko súhlasili s africkou misiou o mierovom pláne

V utorok to povedal juhoafrický prezident Cyril Ramaphosa.

16.5.2023 (SITA.sk) – Rusko a Ukrajina súhlasili s prijatím misie afrických lídrov, aby prediskutovali potenciálny mierový plán. V utorok to povedal juhoafrický prezident Cyril Ramaphosa, ktorý v tejto veci viedol separátne diskusie s ruským vodcom Vladimirom Putinom a ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Obaja prezidenti súhlasili, že skupinu privítajú, informuje spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Moje diskusie s dvoma lídrami ukázali, že sú obaja pripravení prijať afrických lídrov a diskutovať o tom, ako tento konflikt priviesť ku koncu,“ povedal Ramaphosa na tlačovej konferencii. „Či sa to podarí alebo nie, bude závisieť od uskutočnených rokovaní,“ dodal.

Ramaphosovo oznámenie prišlo niekoľko dní po tom, čo americký veľvyslanec v Juhoafrickej republike vyvolal diplomatickú potýčku, keď povedal, že ruská loď od nej v decembri prevzala zbrane. Spojené štáty a Juhoafrická republika problém neskôr vyriešili.

Viac k témam: Mierový plán, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina a Rusko súhlasili s africkou misiou o mierovom pláne © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií