Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina bojuje aj za nás, skonštatoval Kollár po stretnutí s prezidentom Zelenským

Boris Kollár zároveň poprial Ukrajincom, aby si mier vybojovali a čím skôr vyhnali agresora.

7.7.2023 (SITA.sk) – Ukrajina bojuje aj za nás a my by sme mali byť vďační, že tam netečie aj naša krv. Po stretnutí s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským to povedal predseda parlamentu Boris Kollár.

„Keby by sa stalo všeobecne akceptovanou normou, že každý si zaberie, čo chce a povie, že 30 rokov je nič, tak si myslím, že hocikto by mohol siahnuť aj na Slovensko,“ uviedol Kollár s poukazom na ruské argumenty, že Ukrajina existuje ako štát len 30 rokov.

Fotografie: Volodymyr Zelenskyj na Slovensku

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezident Volodymyr Zelenskyj na Slovensku (fotografie)

Predseda parlamentu však zdôraznil, že žiaden štát nemôže vstúpiť do NATO, pokiaľ je vo vojnovom stave. Jej prijatie na nadchádzajúcom samite vo Vilniuse je teda vylúčené.

„Pokiaľ nebude ne Ukrajine mier, nemôže vstúpiť. Samozrejme, že treba začať rokovať s nimi, dať im tú pozvánku. To je pochopiteľné. Ale je tam ten článok 5. Keby sme takúto krajinu zobrali, tak by museli okamžite nastúpiť všetky vojská a ísť tam bojovať,“ skonštatoval Kollár a doplnil, že želá Ukrajincom, aby si mier vybojovali a čím skôr vyhnali agresora.

Viac k témam: Predseda Národnej rady SR (NR SR), rusko-ukrajinský konflikt, Summit NATO, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina bojuje aj za nás, skonštatoval Kollár po stretnutí s prezidentom Zelenským © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií