fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina bude mať len jeden pokus využiť protiofenzívu, tvrdí prezident Pavel

Český prezident je podľa vlastných slov presvedčený, že „tento rok je otvorené okno príležitosti” a myslí si, že „po budúcej zime bude veľmi zložité udržať súčasnú úroveň podpory”.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.3.2023 (SITA.sk) – Ukrajina by mala využiť príležitosť na protiofenzívu tento rok, pretože bude extrémne zložité získať podporu spojencov na ďalší pokus v budúcnosti.

Očakávaný progres

V rozhovore pre poľský denník Rzeczpospolita to povedal český prezident Petr Pavel. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Mnohé krajiny, mnohí politici očakávajú nejaký progres v tomto roku. Myslím, že Ukrajina bude mať len jeden pokus na spustenie veľkej protiofenzívy. Takže, ak sa rozhodne spustiť veľkú protiofenzívu a zlyhá, bude extrémne zložité získať financovanie na ďalšiu,“ povedal Pavel s tým, že by „sa to malo stať v nadchádzajúcich niekoľkých mesiacoch“.

Otvorené okno príležitostí

Český prezident je podľa vlastných slov presvedčený, že „tento rok je otvorené okno príležitosti“ a myslí si, že „po budúcej zime bude veľmi zložité udržať súčasnú úroveň podpory”.

„Únavou z vojny nie je len vyčerpanie ľudských zdrojov a techniky, zničenie infraštruktúry na Ukrajine, ale aj únava krajín, ktoré poskytujú pomoc,” doplnil Pavel.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Prečítajte si tiež:
Druhá bitka o Ukrajinu začne už čoskoro, Rusi sa preskupujú pri Charkove a chystajú masívny útok

Viac k témam: Český prezident, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina bude mať len jeden pokus využiť protiofenzívu, tvrdí prezident Pavel © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií