Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina chce na júlovom samite NATO spraviť významný krok ku členstvu v aliancii, tvrdí Dmytro Kuleba

„Myslíme si, že Ukrajina spĺňa hlavné kritériá členstva, ktorými je schopnosť brániť hranice NATO,“ povedal šéf ukrajinskej diplomacie.

19.3.2024 (SITA.sk) – Ukrajina sa snaží zabezpečiť „silný a ďalekosiahly krok“ smerom k členstvu v Organizácii Severoatlantickej zmluvy (NATO) na júlovom samite aliancie vo Washingtone.

Ako referuje web The Guardian, uviedol to ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Myslíme si, že Ukrajina spĺňa hlavné kritériá členstva, ktorými je schopnosť brániť hranice NATO. To je to, čo robíme, keď bránime Ukrajinu,“ povedal novinárom.

„Dovoľte mi povedať toto. Tvrdo pracujeme na tom, aby sme na samite vo Washingtone urobili silný a ďalekosiahly krok smerom k členstvu Ukrajiny v NATO.“

Ukrajinské vedenie zostalo trpko sklamané, keď pod tlakom USA a Nemecka aliancia na svojom minuloročnom samite vydala vyhlásenie, že Ukrajina dostane pozvánku, keď to umožnia podmienky, čím v podstate odmietla žiadosť Ukrajiny o konkrétny dátum.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vstup Ukrajiny do NATO
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina chce na júlovom samite NATO spraviť významný krok ku členstvu v aliancii, tvrdí Dmytro Kuleba © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií