Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina chce zoštátniť banku ruského oligarchu Fridmana, ktorého firma zabezpečuje stráženie Putina

Michail Fridman pochádzajúci z Ukrajiny vlastní firmu, ktorá poisťuje autá ruskej armády.  

20.7.2023 (SITA.sk) – Ukrajinská centrálna banka predložila vo štvrtok vláde návrh na zoštátnenie banky ruského oligarchu Michaila Fridmana, ktorý pochádza z Ukrajiny. Šéf centrálnej banky Ukrajiny Andrij Pyšnyj na tlačovej konferencii povedal, že rozhodnutie vlády o zoštátnení peňažného ústavu Sense Bank, ktorá sa do decembra 2022 volala Alpha Bank, sa očakáva v piatok. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Investigatívni novinári v máji odhalili, že Fridmanova spoločnosť Alpha Insurance Firm poisťuje autá ruskej armády. Firma zároveň údajne poskytuje služby ruskému hlavnému úradu špeciálnych programov, ktorý zabezpečuje stráženie ruského vodcu Vladimira Putina. Spoločnosť X5 Retail Group, ktorej spolumajiteľom je Fridman, tiež spolupracuje s ruskou armádou prostredníctvom maloobchodného reťazca skupiny.

Viac k témam: Banka, Zoštátnenie
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina chce zoštátniť banku ruského oligarchu Fridmana, ktorého firma zabezpečuje stráženie Putina © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií