fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina dostala ďalších viac ako 160 generátorov darovaných austrálskou nadáciou Minderoo

Tieto generátory v hodnote 1,95 milióna eur sa pridali k tisícke ďalších, ktoré poslali Ukrajine z rezervy rescEU.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.4.2023 (SITA.sk) – Na Ukrajinu dorazila dodávka núdzovej energetickej podpory koordinovaná prostredníctvom schémy EÚ pre súkromných darcov.

Poslali z rezervy rescEU

Ako referuje web Európskej komisie, dovedna 169 generátorov darovaných austrálskou nadáciou Minderoo prepravili na Ukrajinu cez energetický uzol rescEU v Poľsku.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Tieto generátory v hodnote 1,95 milióna eur sa pridali k tisícke ďalších, ktoré poslali Ukrajine z rezervy rescEU.

Približne tritisíc generátorov

Celkovo Únia koordinovala odovzdanie približne tritisíc generátorov na Ukrajinu, a to od členských štátov, súkromného sektora, tretích krajín a z vlastných rezerv rescEU.

„V krátkom čase sa táto rezerva rescEU v Poľsku stala núdzovým energetickým záchranným lanom pre Ukrajinu. Rád by som poďakoval Poľsku za to, že od prvých dní tejto vojny hralo takú kľúčovú úlohu pri získavaní pomoci Ukrajine, ale aj Minderoo Foundation za to, že ukázala, že podpora prichádza aj ďaleko spoza európskych hraníc,“ povedal eurokomisár pre krízové riadenie Janez Lenarčič.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina dostala ďalších viac ako 160 generátorov darovaných austrálskou nadáciou Minderoo © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rusi chcú zmeniť Chersonskú oblasť na krajinu nikoho, kradnú zdravotnícku techniku
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií