fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina dostane od Spojeného kráľovstva dvakrát viac sľúbených tankov Challenger 2

Ukrajinskí vojaci už koncom januára začali s výcvikom na tankoch Challenger 2 v Spojenom kráľovstve.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.3.2023 (SITA.sk) – Ukrajina dostane od Spojeného kráľovstva dvakrát toľko tankov Challenger 2, ako Londýn pôvodne sľúbil. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie ukrajinského veľvyslanca v Británii Vadyma Prystajka pre rádio Slobodná Európa.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa Prystajka Spojené kráľovstvo prisľúbilo Ukrajine 14 tankov Challenger 2, ale po februárovej návšteve prezidenta Volodymyra Zelenského v Británii sa rozhodlo, že sa tento počet zdvojnásobí.

Britský premiér Rishi Sunak nedávno povedal, že britské tanky dorazia na Ukrajinu v priebehu marca. Ukrajinskí vojaci už koncom januára začali s výcvikom na tankoch Challenger 2 v Spojenom kráľovstve.

Viac k témam: Britský premiér, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, tanky Challenger 2, Ukrajinský prezident, ukrajinský veľvyslanec
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina dostane od Spojeného kráľovstva dvakrát viac sľúbených tankov Challenger 2 © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií