fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina dostane od Veľkej Británie novú finančnú pomoc. Minister Cleverly povedal, koľko miliónov pošlú

Fondu partnerstva pre odolnú Ukrajinu Británia poskytne tri milióny libier a ukrajinskej iniciatíve na dopravu obilia krajinám ohrozeným hladomorom päť miliónov libier.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.11.2022 (Webnoviny.sk) – Britský minister zahraničných vecí James Cleverly sa v Kyjeve stretol s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským, aby ho ubezpečil o britskej podpore Ukrajine v čase príchodu zimy. Cleverly ohlásil pomoc v objeme tri milióny libier Fondu partnerstva pre odolnú Ukrajinu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zároveň spolu s ministerkou životného prostredia Thérese Coffeyovou ohlásil pomoc päť miliónov libier pre ukrajinskú iniciatívu na dopravu obilia krajinám ohrozeným hladomorom. Informuje o tom portál CNN.

„V čase, keď prichádza zima, sa Rusko naďalej snaží zlomiť ukrajinské odhodlanie brutálnymi útokmi na civilistov, nemocnice a energetickú infraštruktúru. Rusko neuspeje,“ uviedol Cleverly podľa vyhlásenia britského ministerstva zahraničia.

„Spojené kráľovstvo stojí bok po boku pri Ukrajine. Dnes som ohlásil balík podpory pre našich ukrajinských priateľov v ich boji, od sanitiek po nevyhnutnú podporu obetiam sexuálneho násilia zo strany ruskej armády,“ povedal Cleverly. Nová pomoc bude smerovať do oblastí, ktoré boli nedávno oslobodené na juhu Ukrajiny, vrátane Chersonskej oblasti, konštatuje tlačové vyhlásenie.

(1 EUR = 0,85933 GBP)

Prečítajte si tiež:
Platy v štátnej a verejnej službe by sa mali zvyšovať skôr, vláda bude o tom rokovať s odborármi

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Finančná pomoc, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina dostane od Veľkej Británie novú finančnú pomoc. Minister Cleverly povedal, koľko miliónov pošlú © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií