Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina dostane úver sto miliónov eur, určený bude na obnovu domov zničených vojnou

Informovalo o tom ukrajinské ministerstvo financií.

11.6.2024 (SITA.sk) – Rozvojová banka Rady Európy (CEB) poskytne Ukrajine pôžičku v objeme 100 miliónov eur v rámci projektu HOME s cieľom je pomôcť ľuďom, ktorým vojna zničila ich domy. Ako referuje web Ukrajinská pravda, informovalo o tom ukrajinské ministerstvo financií, ktoré oznámilo, že dohodu o úvere podpísali ukrajinský minister financií Serhij Marčenko a šéf CEB Carlo Monticelli.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Otvorená ruská vojna spôsobila ukrajinskému bytovému sektoru straty v hodnote viac ako 50 miliárd dolárov. Projekt HOME pomôže postihnutým občanom, čo najskôr sa vrátiť do normálneho života,“ povedal Marčenko.

Prostriedky budú použité na podporu mechanizmu priamej pomoci, prostredníctvom ktorého príjemcovia, vrátane vojakov, zdravotne postihnutých a mnohodetných rodín, dostanú kompenzáciu za bývanie zničené v dôsledku bojových akcií a teroristických útokov zo strany Ruskej federácie,“ dodal minister.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Viac k témam: pomoc Ukrajine, Pôžička, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinský minister financií, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina dostane úver sto miliónov eur, určený bude na obnovu domov zničených vojnou © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií