fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina je „de facto“ členom NATO, západné krajiny menia svoj postoj v myslení

„Som si istý, že v blízkej budúcnosti sa de iure staneme členom NATO,“ povedal ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.1.2023 (Webnoviny.sk) – Ukrajina sa stala „de facto“ členom Organizácie severoatlantickej zmluvy (NATO). Ako referuje spravodajský web BBC, uviedol to ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov. Tvrdí, že západné krajiny, ktoré sa kedysi obávali, že vojenská pomoc by mohla byť Ruskom vnímaná ako eskalácia, menia svoj „postoj v myslení“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Reznikov v rozhovore pre BBC povedal, že si je istý, že Ukrajina dostane dlho očakávané zbrane, vrátane tankov a stíhačiek, keďže sa zdá, že Ukrajina aj Rusko sa na jar pripravujú na nové ofenzívy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Ukrajina ako krajina a ozbrojené sily Ukrajiny sa stali členom NATO – de facto, nie de iure (podľa práva, pozn.). Pretože máme zbrane a rozumieme tomu, ako ich používať,“ vyhlásil Reznikov a dodal: „Som si istý, že v blízkej budúcnosti sa de iure staneme členom NATO.“

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vstup do NATO
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina je „de facto“ členom NATO, západné krajiny menia svoj postoj v myslení © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Putinove činy poškodzujú budúcnosť Ruska a jeho občanov, mestskí poslanci žiadajú jeho odstúpenie
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií