Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina je EÚ a EÚ je Ukrajina, vyhlásil predseda Európskej rady Charles Michel v ukrajinskom parlamente

Michelova návšteva prišla v čase, keď ukrajinský prezident vyzval spojencov, aby Ukrajine poskytli silnejšie zbrane, vrátane tankov.

19.1.2023 (Webnoviny.sk) – Predseda Európskej rady Charles Michel vo štvrtok počas návštevy Kyjiva povedal, že Európska únia (EÚ) musí urobiť všetko pre to, aby pomohla Ukrajine pridať sa do Únie. Informuje o tom portál denníka The Guardian.

Predseda Európskej rady do hlavného mesta Ukrajiny pricestoval na stretnutie s prezidentom Volodymyrom Zelenským, premiérom Denysom Šmyhaľom a ďalšími ukrajinskými predstaviteľmi.

Michel vyzdvihol nezlomnosť Ukrajiny

Prihovoril sa tiež poslancom v ukrajinskom parlamente, kde vyzdvihol nezlomnosť krajiny voči ruskej invázii a skonštatoval, že „Ukrajina je EÚ a EÚ je Ukrajina“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako ďalej dodal, sníva podľa vlastných slov o tom, že čoskoro bude jeho post predsedu Európskej rady, alebo predsedu Európskeho parlamentu, či Európskej komisie, zastávať niekto z Ukrajiny.

Potrebujú a zaslúžia si podporu

„Vieme, že Ukrajinci odolávajú, bojujú. Bojujú za ich zem. Bojujú za ich budúcnosť a budúcnosť ich detí,“ povedal Michel ešte pred príchodom do Kyjiva vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter, a predostrel plán prediskutovať so Zelenským „konkrétne opatrenia“, ktoré môže Európska únia podniknúť na zabezpečenie, aby bola Ukrajina „silnejšia“ voči ruským útokom. „Potrebujú a zaslúžia si našu podporu,“ dodal.

Michelova návšteva prišla v čase, keď ukrajinský prezident vyzval spojencov, aby Ukrajine poskytli silnejšie zbrane, vrátane tankov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vstup do EÚ
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina je EÚ a EÚ je Ukrajina, vyhlásil predseda Európskej rady Charles Michel v ukrajinskom parlamente © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií