Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina minula tento rok na obranu doposiaľ viac ako bilión hrivien, oznámil premiér Šmyhaľ

Daná suma predstavuje výdavky na obranu zo štátneho rozpočtu za prvých deväť mesiacov.

21.10.2023 (SITA.sk) – Ukrajina tento rok minula na obranu viac ako bilión hrivien, oznámil premiér Denys Šmyhaľ.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Na vládnom stretnutí povedal, že daná suma predstavuje výdavky na obranu zo štátneho rozpočtu za prvých deväť mesiacov tohto roku. Informuje o tom spravodajský portál Kyiv Independent.

Vojenské platy predstavujú 682 miliárd hrivien, 349 miliárd hrivien išlo na nákup vybavenia, zbraní, munície a iných zásob pre ozbrojené sily. Celkovo Ukrajina v tomto roku vynaložila zo štátneho rozpočtu zatiaľ 2,119 bilióna hrivien, pričom sociálne programy predstavujú druhú najvyššiu sumu výdavkov, a to 386 miliárd hrivien.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

„Úplné a včasné financovanie sociálnych platieb“, ktoré zahŕňa vyplácanie miezd pracovníkov verejného sektora, ako sú učitelia a lekári, „by nebolo možné bez podpory našich medzinárodných partnerov,“ povedal Šmyhaľ.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský premiér, Výdavky na obranu
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina minula tento rok na obranu doposiaľ viac ako bilión hrivien, oznámil premiér Šmyhaľ © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií