Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina môže fínskymi zbraňami zasahovať ruské územie. Má na to právo podľa Charty OSN, tvrdí Valtonenová

Krajina, ktorá vedie obrannú vojnu, môže zaútočiť na vojenské ciele na území agresora, ak je to potrebné pre sebaobranu.

29.5.2024 (SITA.sk) – Fínsko nezaviedlo žiadne obmedzenia týkajúce sa úderov Ukrajiny na územie Ruska zbraňami, ktoré odovzdalo ukrajinskej armáde.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Fínska ministerka zahraničných vecí Elina Valtonenová povedala, že krajina, ktorá vedie obrannú vojnu, môže zaútočiť na vojenské ciele na území agresora, ak je to potrebné pre sebaobranu. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje portál Uusi Suomi.

Fínsko nestanovilo žiadne konkrétne obmedzenia na svoju materiálnu pomoc Ukrajine, ale predpokladá, že bude použitá v súlade s medzinárodným právom. Rusko vedie na Ukrajine nezákonnú vojnu a Ukrajina má právo na sebaobranu podľa článku 51 Charty OSN. To zahŕňa údery na vojenské ciele na území agresora, ktoré sú nevyhnutné na sebaobranu,“ dodala Valtonenová.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji 2024 (fotografie)

Viac k témam: fínska ministerka zahraničia, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie, Zbrane
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina môže fínskymi zbraňami zasahovať ruské územie. Má na to právo podľa Charty OSN, tvrdí Valtonenová © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií