Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina očakáva tretí masívny útok v Doneckej oblasti, Rusi zhromažďujú personál a vybavenie v blízkosti Avdijivky

Ukrajinské jednotky odrazili viac ako 17 ruských útokov pri viacerých dedinách v okolí Avdijivky.

4.11.2023 (SITA.sk) – Rusi sa pripravujú na tretiu sériu rozsiahlejších útokov v blízkosti mesta Avdijivka v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. V najnovšej aktualizácii o vývoji vojny na Ukrajine to uviedli analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Nenastali žiadne aktívne bojové akcie

Geolokačné zábery zverejnené v piatok naznačili, že ruské sily postúpili juhozápadne od Krasnohorivky k železničnej trati v blízkosti Avdijivky.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Krasnohorivka sa nachádza asi štyri kilometre severne od Avdijivky. Generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl informoval, že ukrajinské jednotky odrazili viac ako 17 ruských útokov pri viacerých dedinách v okolí Avdijivky.

Hovorca tavrijskej skupiny ukrajinskej armády Oleksandr Štupun vyhlásil, že v blízkosti Avdijivky nenastali žiadne aktívne bojové akcie, ale ukrajinskí vojaci podľa neho očakávajú, že situácia v oblasti sa zhorší.

Rozsiahlejšie ofenzívy

Šéf vojenskej administratívy mesta Avdijivka Vitalij Barabaš povedal, že ruské sily zhromažďujú personál a vybavenie na tretí masívny útok na Avdijivku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Očakáva, že ruské jednotky obnovia rozsiahlejšie ofenzívy, keď zem pri Avdijivke po niekoľkých nedávnych lejakoch vyschne.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina očakáva tretí masívny útok v Doneckej oblasti, Rusi zhromažďujú personál a vybavenie v blízkosti Avdijivky © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií