fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina počas trvania vojny nebude môcť vstúpiť do NATO, podľa Stoltenberga to nie je na programe dňa

Jens Stoltenberg v priebehu vojny opakovane sľúbil, že sa Ukrajina stane členom NATO.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.5.2023 (SITA.sk) – Ukrajina sa nebude môcť pridať k Organizácii Severoatlantickej zmluvy (NATO), kým tam trvá vojna. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg na podujatí v Bruseli povedal, že „každý si uvedomil, že stať sa členom uprostred vojny nie je na programe dňa“.

Otázkou podľa neho je, čo sa stane, keď sa vojna skončí. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Stoltenberg v priebehu vojny opakovane sľúbil, že sa Ukrajina stane členom NATO. V apríli napríklad povedal, že všetci členovia aliancie súhlasili, aby sa k nim Ukrajina pridala.

Počas svojej prvej návštevy Kyjiva od začiatku ruskej invázie pred viac ako rokom prisľúbil pokračujúcu podporu krajine.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj začiatkom tohto roka povedal, že je vďačný za pozvanie do aliancie, ale že jeho krajina potrebuje plán, aby sa mohla stať členom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vstup do NATO
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina počas trvania vojny nebude môcť vstúpiť do NATO, podľa Stoltenberga to nie je na programe dňa © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ukrajina poprela tvrdenia Prigožina o situácii v Bachmute
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií