Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina podľa Borrella získa 2,5 miliardy eur z výnosov zo zmrazených ruských aktív

Nedávno sa otvorila diplomatická cesta k ukončeniu vojny, ale Putin cestoval všade, kde môže získať zbrane, uviedol Borrell.

24.6.2024 (SITA.sk) – Ukrajina podľa šéfa európskej diplomacie Josepa Borrella na budúci týždeň dostane 2,5 miliardy eur z výnosov zo zmrazených ruských aktív.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako informuje web Ukrajinská pravda, vysoký predstaviteľ Európskej únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku to povedal v pondelok pred stretnutím ministrov zahraničných vecí EÚ v Luxemburgu.

Prvá tranža peňazí príde budúci týždeň, v júli, áno. Ďalšia príde o niečo neskôr,“ povedal Borrell.

Šéf európskej diplomacie konštatoval, že na nedávnom mierovom samite vo Švajčiarsku sa otvorila diplomatická cesta k ukončeniu vojny, ale Putin odpovedal „cestovaním do Severnej Kórey a cestovaním všade, kde môže získať zbrane„.

Musíme zvýšiť našu podporu Ukrajine,“ dodal Borrell.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, šéf európskej diplomacie, Zahraničie, zmrazené aktíva
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina podľa Borrella získa 2,5 miliardy eur z výnosov zo zmrazených ruských aktív © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií