Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina pokračuje vo väčších operáciách na brehu rieky Dnipro, nárazníkovú zónu má už na dosah

ISW poznamenáva, že nemôže nezávisle potvrdiť vyjadrenia ruských vojenských blogerov.

16.11.2023 (SITA.sk) – Ukrajinské sily pokračujú vo väčších operáciách na ľavom brehu rieky Dnipro v Chersonskej oblasti ako zvyčajne. Konštatuje to v najnovšej správe o vývoji vojny na Ukrajine americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa hovorkyne južného operačného veliteľstva ukrajinskej armády Natalie Humeňukovej už má Kyjev nárazníkovú zónu tri až osem kilometrov východne od Dnipra. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

Na západe Záporožskej oblasti v stredu ukrajinská armáda tiež pokračovala v ofenzívnych operáciách a údajne postúpila, napriek tvrdeniam prominentných ruských vojenských blogerov, podľa ktorých ruské sily odrazili ukrajinské útoky medzi obcami Robotyne a Kopani. ISW poznamenáva, že nemôže nezávisle potvrdiť vyjadrenia ruských vojenských blogerov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: analytici, bitka o Cherson, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva, Záporožie
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina pokračuje vo väčších operáciách na brehu rieky Dnipro, nárazníkovú zónu má už na dosah © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií