fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina poprela tvrdenia Prigožina o situácii v Bachmute

Jevgenij Prigožin sa už v priebehu vojny viackrát prezentoval nepravdivými tvrdeniami o postupe svojich síl.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.4.2023 (SITA.sk) – Ukrajinskí predstavitelia popreli tvrdenia mecenáša žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenija Prigožina, že ruské sily momentálne kontrolujú 80 % mesta Bachmut v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Toto vyhlásenie Prigožina nie je pravdivé. Práve som bol v kontakte s veliteľom jednej z brigád, ktoré bránia mesto. Môžem s istotou vyhlásiť, že ukrajinské obranné sily kontrolujú oveľa väčšie percento územia Bachmutu,“ povedal hovorca ukrajinských ozbrojených síl Serhij Čerevatyj.

Prigožin potrebuje ukázať aspoň nejaké víťazstvo v meste, ktoré sa pokúšajú dobyť už deväť mesiacov, preto robí takéto vyhlásenia,“ doplnil.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Spomenutý Prigožin sa už v priebehu vojny viackrát prezentoval nepravdivými tvrdeniami o postupe svojich síl. Minulý týždeň zverejnil zábery vztýčenej ruskej vlajky spolu s vyhlásením, že Bachmut bol „dobytý“, a to napriek trvajúcim bojom v meste a okolí. Západní predstavitelia označili toto tvrdenie za „zúfalý pokus“.

Viac k témam: Bachmut, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina poprela tvrdenia Prigožina o situácii v Bachmute © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rusi v Bachmute postúpili, ale Ukrajinci tvrdia, že majú situáciu pod kontrolou
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií