Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina postupne vytláča ruských vojakov z Charkovskej oblasti, povedal Zelenskyj

Rusko v Charkovskej oblasti stále kontroluje niekoľko dedín v dvoch smeroch.

18.6.2024 (SITA.sk) – Ukrajinská armáda podľa prezidenta Volodymyra Zelenského postupne vytláča ruských vojakov z Charkovskej oblasti po tom, ako Moskva 10. mája odštartovala útok na túto oblasť a podarilo sa jej postúpiť desať kilometrov za hranice.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Naše sily postupne vytláčajú ruských vojakov z Charkivskej oblasti. A ja za to ďakujem každému bojovníkovi a každej jednotke, ktoré si jasne plnia svoje úlohy,“ povedal Zelenskyj. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Počas jedného mesiaca ofenzívy Moskvy na severovýchode Ukrajiny bolo podľa ukrajinskej armády zabitých alebo zranených 4-tisíc ruských vojakov. Rusko v Charkovskej oblasti stále kontroluje niekoľko dedín v dvoch smeroch, a to v okolí obce Lypci a v okolí mesta Vovčansk.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Viac k témam: Charkovská oblasť, Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, Ukrajinský prezident, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina postupne vytláča ruských vojakov z Charkovskej oblasti, povedal Zelenskyj © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií