fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina potrebuje novú úroveň podpory, tvrdí Wallace a spolu s USA posiela ďalšiu pomoc

Vyhlásil tiež, že Spojené kráľovstvo pošle Ukrajine samohybné delostrelectvo AS-90 a „ďalšie stovky obrnených a ochranných vozidiel“.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.1.2023 (Webnoviny.sk) – Britský minister obrany Ben Wallace v pondelok oznámil, že Londýn daruje Ukrajine bojové tanky, pretože Ukrajina potrebuje „novú úroveň podpory“, aby vyhnala ruské jednotky zo svojho územia. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Putin nemôže vyhrať. Ale bude si istý, že môže pokračovať v spôsobovaní tohto bezohľadného násilia a ľudského utrpenia, kým (Ukrajinci) neprinútia jeho sily ustúpiť z obranných pozícií a nevyženú ich z krajiny,“ povedal Wallace.

„To si vyžaduje novú úroveň podpory. Bojová sila pozostávajúca z tankových brigád operujúcich po boku delostreleckých skupín a ďalšie presné paľby umožnia zamerať sa na ruské logistické a veliteľské stanovištia vo väčšej vzdialenosti,“ dodal britský minister obrany.

Povedal tiež, že Spojené kráľovstvo pošle Ukrajine samohybné delostrelectvo AS-90 a „ďalšie stovky obrnených a ochranných vozidiel“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, samohybné delostrelectvo AS-90, tanky
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina potrebuje novú úroveň podpory, tvrdí Wallace a spolu s USA posiela ďalšiu pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Spod trosiek domu v Sýrii zachránili novorodeniatko, ktoré bolo ešte spojené pupočnou šnúrou so svojou matkou
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií