fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina pripravuje pred piatkovým samitom s Úniou reformy, oznámil Zelenskyj (video)

Reformy podľa prezidenta v mnohých smeroch zmenia spoločenskú, právnu a politickú realitu.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.2.2023 (Webnoviny.sk) – Ukrajinská vláda pripravuje pred piatkovým samitom s Európskou úniou reformy, oznámil prezident Volodymyr Zelenskyj. Vo svojom utorkovom nočnom prejave povedal, že „reformy v mnohých smeroch zmenia spoločenskú, právnu a politickú realitu, urobia ju ľudskejšou, transparentnejšou a efektívnejšou“. Podrobnosti o nich oznámia neskôr. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Premiér Denys Šmyhaľ sa v utorok na zasadnutí vlády vyjadril, že nadchádzajúci samit v Kyjeve je „silným signálom pre partnerov aj nepriateľov“. V pondelkovom rozhovore pre Politico povedal, že Ukrajina má ambiciózny plán pridať sa k eurobloku do dvoch rokov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Európsky samit, Reformy, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina pripravuje pred piatkovým samitom s Úniou reformy, oznámil Zelenskyj (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií