Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina sa podľa Kulebu naďalej snaží presvedčiť Nemecko, aby jej dodalo rakety Taurus

Nemecká vláda zatiaľ odmieta dodať Ukrajine rakety s dlhým doletom, jedným z dôvodov sú obavy zo zatiahnutia do vojny s Ruskom.

6.11.2023 (SITA.sk) – Ukrajina naďalej tlačí na Nemecko, aby jej dodalo rakety dlhého doletu Taurus. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda, ktorý cituje vyjadrenie ukrajinského ministra zahraničných vecí Dmytra Kulebu v rozhovore pre denník Welt.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Otázka rakiet Taurus pre nás ešte nie je uzavretá a pracujeme na nej,“ uviedol šéf ukrajinskej diplomacie.

Nemecká vláda zatiaľ odmieta dodať Ukrajine zbrane s dlhým doletom. Svoje odmietnutie odôvodňuje obavami zo zatiahnutia do vojny s Ruskom. Rakety Taurus majú dolet približne 500 kilometrov.

Ďalším argumentom Berlína pre odmietnutie poskytnutia rakiet Taurus je obava z toho, že by zasiahli územie Ruskej federácie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: nemecká pomoc, Rakety, rusko-ukrajinský konflikt, strely Taurus, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina sa podľa Kulebu naďalej snaží presvedčiť Nemecko, aby jej dodalo rakety Taurus © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií