Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina spraví NATO silnejším a bude chrániť svoju slobodu a slobodu Európy, vyhlásil Zelenskyj vo Vilniuse

Neohlásené zhromaždenie vo Vilniuse sa skončilo ukrajinskou hymnou a skandovaním „Sláva Ukrajine“.

11.7.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v utorok vyhlásil, že „Organizácia Severoatlantickej zmluvy (NATO) poskytne Ukrajine bezpečnosť a Ukrajina spraví NATO silnejšou“.

Ako referuje spravodajský web BBC, Zelenskyj to povedal na zhromaždení v centre litovského Vilniusu, kde sa od utorka koná dvojdňový samit NATO.

Naďalej na žive a slobodná

„Verím v NATO, ktoré neváha, nestráca čas a nedíva sa naspäť na agresora,“ povedal Zelenskyj po boku litovského prezidenta Gitanasa Nausédu smerom k davu, v ktorom bolo množstvo ľudí s ukrajinskými vlajkami.

Zelenskyj poznamenal, že ukrajinská vlajka je „naďalej nažive a slobodná“ napriek tomu, že na ňu útočia.

Zelenskyj ukázal na ukrajinskú vlajku od vojakov z Bachmutu na východe Ukrajiny a povedal, že je to symbol toho, že Litva a zvyšok Európy nikdy nebudú musieť bojovať s ruskými vojakmi, pretože v Európe nebude vojna.

Skandovali „Sláva Ukrajine“

„Ukrajina bude chrániť svoju slobodu a slobodu Európy,“ dodal. Neohlásené zhromaždenie vo Vilniuse sa skončilo ukrajinskou hymnou a skandovaním „Sláva Ukrajine“.

Litva, spolu s niekoľkými ďalšími krajinami strednej a východnej Európy, je jedným z najvernejších spojencov Kyjiva, odkedy Rusko vo februári 2022 spustilo rozsiahlu inváziu na Ukrajinu.

Viac k témam: Summit NATO, vstup do NATO
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina spraví NATO silnejším a bude chrániť svoju slobodu a slobodu Európy, vyhlásil Zelenskyj vo Vilniuse © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií