Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina už podľa Jermaka zabehla vo vojne s Ruskom 70 metrov, zostáva je 30 najťažších 

Vedúci Zelenského kancelárie prirovnal snahy Ukrajincov k behu na sto metrov.

10.11.2023 (SITA.sk) – Šéf kancelárie ukrajinského prezidenta Andrij Jermak vyhlásil, že Ukrajina robí všetko potrebné pre čo najrýchlejšie ukončenie vojny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako referuje web Ukrajinská pravda, vedúci Zelenského kancelárie prirovnal snahy Ukrajincov k behu na sto metrov, no podotkol, že to najťažšie ešte len príde.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

„Myslím si, že nikto nevie, kedy sa vojna skončí. Môže sa skončiť veľmi náhle, a preto robíme všetko. Je veľa faktorov, ktoré to ovplyvňujú. Ale veľmi by som si prial, aby sa to stalo čo najskôr. Ak to porovnáme napríklad s pretekmi na 100 metrov, verím, že 70 metrov sme už zabehli. Ale týchto posledných 30 metrov je najťažších. A ak sa začnete považovať za víťaza, môžete stratiť všetko,“ skonštatoval Jermak.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina už podľa Jermaka zabehla vo vojne s Ruskom 70 metrov, zostáva je 30 najťažších  © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií