Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina vytvorí štátny register oblastí, ktoré sú kontaminované výbušninami. Ide o kľúčový krok v odmínovaní polí

Register umožní sledovanie odmínovacích aktivít takmer v reálnom čase a uľahčí efektívnejšie plánovanie.

9.6.2024 (SITA.sk) – Ukrajina odštartuje štátny register oblastí, ktoré sú kontaminované výbušninami. Ako referuje web Kyiv Independent, informovalo o tom ukrajinské ministerstvo hospodárstva.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vytvorenie tohto registra je kľúčovým krokom v humanitárnom odmínovaní. Jeho implementáciou sa zautomatizujú a urýchlia viaceré procesy. Register napríklad umožní sledovanie odmínovacích aktivít takmer v reálnom čase a uľahčí efektívnejšie plánovanie,“ konštatoval námestník ministra hospodárstva Ihor Bezkaravajnyj.

Poľnohospodári budú mať prospech z jednoduchého získania informácií o tom, či sú ich pozemky kontaminované alebo vyčistené,“ dodal. Podľa jeho slov budú informácie v registri veľmi dôležité aj pre investorov a pre projekty zamerané na obnovu Ukrajiny.

Podľa ukrajinských úradov takmer tretina ukrajinskej pôdy, a to približne 174 000 štvorcových kilometrov, bola od začiatku ruskej invázie zamínovaná.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Výbušnina, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina vytvorí štátny register oblastí, ktoré sú kontaminované výbušninami. Ide o kľúčový krok v odmínovaní polí © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií