fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina zatiaľ nemôže začať s „jarnou“ protiofenzívou. Čakáme na muníciu od partnerov, vysvetlil Zelenskyj

Ukrajina má nedostatok zbraní vrátane ťažkej techniky a bojových lietadiel.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.3.2023 (SITA.sk) – Ukrajina nemôže začať ďalšiu protiofenzívu pre nedostatok zbraní vrátane ťažkej techniky a bojových lietadiel. Ako referuje web Kyiv Independent, v rozhovore pre japonský denník Jomiuri Šimbun to povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Za takýchto podmienok ich (ukrajinské jednotky, pozn.) nemôžeme poslať,“ povedal.

Šéf ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby Kyrylo Budanov v januári povedal, že Ukrajina plánuje veľkú protiofenzívu na jar, pričom „najhorúcejšie“ boje sa očakávajú v marci.

Zelenskyj priznal, že situácia na východe Ukrajiny „nie je dobrá“ pre „nedostatok munície“, keďže ruské sily jej denne spotrebujú trikrát viac ako ukrajinské jednotky. „Čakáme na muníciu od našich partnerov,“ podotkol Zelenskyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Munícia, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina zatiaľ nemôže začať s „jarnou“ protiofenzívou. Čakáme na muníciu od partnerov, vysvetlil Zelenskyj © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií