fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina zostrelila viac ako desať iránskych dronov Šahíd, Rusko pri útoku využilo aj koryto rieky Dnipro

Drony podľa velenia ukrajinských vzdušných síl „zaútočili na Ukrajinu z juhovýchodu a severu“, no všetkých 16 kamikadze dronov sa podarilo zničiť.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.12.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinská protivzdušná obrana v noci na piatok zostrelila 16 iránskych dronov Šahíd. Ako uvádza portál CNN, informovalo o tom velenie letectva ukrajinských ozbrojených síl.

Všetky kamikadze zničili

Útok dronmi nasledoval po tom, ako Rusko vo štvrtok spustilo jeden z najväčších raketových útokov od začiatku vojny na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Drony „zaútočili na Ukrajinu z juhovýchodu a severu. V snahe prekonať systémy protivzdušnej obrany Ukrajiny sa nepriateľ pokúsil využiť koryto rieky Dnipro“, uviedlo velenie vzdušných síl s tým, že všetkých 16 kamikadze dronov zničili.

Zostrelili aj ďalšie drony

Päť dronov zostrelili v skorých hodinách v piatok nad Kyjevom, informovala prostredníctvom komunikačnej platformy Telegram vojenská administratíva hlavného mesta. Starosta Kyjeva Vitalij Kličko tiež prostredníctvom Telegramu dodal, že pri meste zostrelili aj ďalšie dva drony.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: bojové drony, Iránske drony, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina zostrelila viac ako desať iránskych dronov Šahíd, Rusko pri útoku využilo aj koryto rieky Dnipro © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Pred ukrajinský súd sa postavil prvý ruský vojak, na začiatku invázie na ulici popravil dôchodcu (video)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií